hematom picior drept

22-05-2010
florinm58
Nu este medic/terapeut
florinm58
De circa 2 sapt.mi se umfla picioarele in special dreptul unde acum un an am facut o intindere care a disparut in timp si care a revenit acum zic eu, am facut o ecografie vasculara si a fost gasit un hematom in spatele genunchiului drept, dar si o proasta circulatie sanguina la ambele picioare, am facut si o radiografie la care concluzia este de gonartoza bilaterala incipienta.Ce ma sfatuiti sa fac sunt si hipertensiv, poate un unguient, nici nu stiu la doctor sa ma duc ortopedie sau flebologie?
6 comentarii
0
22-05-2010, ora 18:04
criss11
Nu este medic/terapeut
criss11
Buna ziua,
investigatiile despre care mentionati banuiesc ca au fost facute de catre medici nu?
Acestia nu v-au indrumat catre o anumita specitalitate?
Diagnosticul de gonatroza se stabileste pe baza unui examen clinic... efectuat de catre ortoped...
Problema vasculara trebuie tratata intr-o clinica medicala sau chirurgicala depinde de mai multi factori ce trebuie luati in calcul (etiologia patologiei, simptome, semne, etc)
Cred ca cel mai bun sfat ar fi sa va adresati medicului de familie, care sa va examineze complet si sa va indrume mai departe spre un consult de specilitate.
multa sanatate!
0
22-05-2010, ora 18:26
florinm58
Nu este medic/terapeut
florinm58
Medicul ortoped ma trimis la radiologie si avand de facut un consult la cardiologie am fost trimis sa fac o ecografie vasculara iar rezultatele sunt care sunt, va intrebam de vreo solutie pentru ca cei doi medici ma pot vedea peste doua sapatamani, iar ca sa merg din nou la medicul de familie trebuie programare si o alta trimitere catre medicul de specialitate, am zis ca poate fi o cale mai scurta.
0
22-05-2010, ora 18:47
criss11
Nu este medic/terapeut
criss11
Din punctul meu de vedere, ar trebui sa nu incercati sa va automedicati sau sa urmati vreun tratament indicat de persoane neautorizate.
Din pacate, solutionarea problemelor dumneavoastra necesita consult medical prealabil, o cale scurta nu intrevad, numai in cazul in care va adresati altor medici, care sunt disponibili, sau asteptati pana va pot consulta medicii la care ati fost.
Aceasta este calea corecta.
0
22-05-2010, ora 18:57
florinm58
Nu este medic/terapeut
florinm58
DAR UN CONSULT LA UN MEDIC CU SPECIALITATEA FLEBOLOGIE MA POATE AJUTA? ORICUM VA MULTUMESC PENTRU TIMPUL PIERDUT.
0
22-05-2010, ora 19:12
criss11
Nu este medic/terapeut
criss11
Bineinteles ca va poate ajuta.
Timpul nu a fost piedut, nici de dumneavoastra nici de mine. Din pacate nu va pot oferi o solutie concreta.
As fi bucuroasa daca altcineva v-ar putea oferi-o.
0
23-08-2010, ora 11:17
biancabia02
Nu este medic/terapeut
biancabia02
Buna ziua.Fratelui meu de 4 ani cu sindrom down i-a iesit pe mana stanga o bubita rosie care in timp de 2 luni s-a marit, este ca un neg rosu si destul de mare, cred ca este vorba de un hematom.Acuma cateva zile s-a spart si a curs destul de mult sange, acum fratele meu se simte rau, are varsaturi si plange, poate fi din cauza hematomului?Am fost cu el la spital chear atunci cand s-a spart insa doar l-au pansat si dezinfectat, este suficient ce au facut medicii?sau are nevoie de mai multe investigatii?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.