Hematurie Macroscopica

09-04-2016
leicester
Nu este medic/terapeut
leicester
Buna seara. Am 21 de ani, si e ceva timp, mai exact 7 luni, am inceput sa urinez cu sange. Am mers la camera de garda cand mi-au aparut aceste probleme, de acolo mi s-a spus ca am infectie urinara si ca am nisip la rinichi. Probelemele tot pana cand am decis sa merg la un urolog, care mi-a facut tuseu rectal, ecografii si analize de sange. Ce a constatat dansul, ca este prostatita cronica. Dupa tratament, episoadele de urinare cu sange au fost rare mai sper deloc, am mers la control dupa vreo 5 saptamani, si mi s-a facut din nou tuseu reclat, si a spus ca de data asta e mult mai bine prostata. Dar de 2 saptamani au inceput din nou simptomele..urinari dese si putin, nevoia de a urina repede, sange prezent in urina, care este prezent NUMAI LA FINALUL JETULUI. Niciodata nu a fost la inceput sau tot timpul, numai la final. Tin sa mentionez ca sangele a fost prezent uneori si in sperma. Am facut si o urocultura si spermocultura dupa tratamen, iar ele au iesit negative. Am luat din nou legatura cu doctorul meu urolog, iar el mi-a spus sa mai efectuez o urocultura si o spermocultura. Am scris aici pentru ca, evident, m-am documentat si eu pe internet despre hematurie, iar ce am citit m-a cam nelinistit, adica cum ar fi cancer de vezica urinara...Intrebarea mea pentru voi, cei care ati trecut prin asta, sau va pricepeti, ce ar putea sa fie cel mai probabil?S-ar fi descoperit daca ar fi fost cancer la ecografii, analize si tuseu rectal? Va multumesc anticipat!
( tin sa mentionez ca la ultimele analize mi-a iesit si Bilirubina indirecta marita)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hematii în urină - explicații
  •