Hidronefroza grad 4

29-10-2016
bee15
Nu este medic/terapeut
bee15
Am fost diagnosticata la varsta de 4 ani cu hidronefroza de grad 4 la rinichiul stang, cel drept e perfect sanatos.Rinichiul functioneaza dar nu se stie cat, nu am dureri, merg la control.Acum ceva timp am luat un sfert de pastila Ecstasy si am avut dureri la ambi...am luat nurofen si ibuprofen si mi-a trecut durerea.Stiu ca intrebarea mea e cam ciudata dar ecstasy afecteaza rinichii? Chiar si o doza foarte mica?mai putin de un sfert sa zicem? Avand in vedere ca am aceasta problema, daca as m-ai lua ce riscuri exista? Ca la un om normal sau?
2 comentarii
0
02-11-2016, ora 13:42
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Pentru ce va trebuie sa folositi droguri, ati mai luat si in trecut? Aveti idee la ce riscuri va expuneti si ca in cel mai scurt timp dobanditi dependenta si veti ajunge numai la probleme din ce in ce mai mari?
Da, si asupra rinichilor este nociv...si mai ales daca un rinichi e "in pioneze" numai asta va mai lipseste...
Adresati-va unui serviciu de psihologie/psihiatrie pentru a va ajuta sa scapati de droguri daca sunteti dependent.
0
02-11-2016, ora 17:13
bee15
Nu este medic/terapeut
bee15
Am luat in trecut o doza mica iar dupa consum am avut dureri 1 saptamana.Posibil de la deshidratare sau toxine? Afecteaza functia rinichiului? multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: