hipertiroidie

06-08-2008
dutu luana
Nu este medic/terapeut
dutu luana
am hipertiroidie cu noduli, i-au Tyrozol 10 mg de 6 luni si ma simt mult mai bine, nu mai tremur, nu mai am palpitatii m-am ingrasat cateva kg dar imi cade parul groaznic de mult, stie cineva de ce? si ce e de facut? multumesc anticipat.
2 comentarii
0
07-08-2008, ora 00:00
kopela
Nu este medic/terapeut
kopela
buna seara am 20 de ani si am fost diagnosticata de hipotiroidie recent.mi s a dat un tratament numia ca nu stiu ce sa fac am apetitul foarte crescut mi e foame mereu nu sunt grasa eram chair foarte slaba in urma cu cateva luni si brusc in 2 luni am pus vreo 7 kg desi nu manac mult incerc sa ma abtin cat pot dar mi se face rau paraca s nu as manca nimic.MI e teama sa nu ma ingras foarte tare exista ceva pentru reducere apetitului?am inteles ca problema asta este cauzata tot de glanda tiroida.Daca manac acum sa ziceam, opeste maxim 2 ore ma arde stomacul ca si cum ar fi complet gol ce pot sa fac?plus ca mi se umfla gatul mia ales in partea drepata-lobul drept este marit la mien si decele mai multe ori inghit foarte greu si ma doare
0
02-10-2008, ora 00:00
jojo77
Nu este medic/terapeut
jojo77
luana as vrea sa vb cu tine...daca poti intra pe mess anaoi28 mersi!numai bine!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.