imi ard palmele si talpile.

25-05-2014
iuliiaaileen
Nu este medic/terapeut
iuliiaaileen
Buna ziua!As vrea sa va spun ca de 2 saptamani, aproximtiv 3 simt niste jenari in palme si talpi, dar mai ales in palme, si cu degete, fara antebrat. dimineata mai ales, abia pot sa ma imbrac, simt ca imi ard mainile si ma dor cu o usrurime anume. Chiar sicand incerc sa desfac ceva de exemplu capacul la sticla, ma doare si renunt. nu mi-a aparut nimic, si nici foarte uscate nu sunt, sunt absolut normale, dar am tot timpul senzatia ca imi ard palmele si ma tin cand am activitati, este chiar stresant, am fost la farmacie si mi-am spus problema iar doamna de acolo mi-a dat o crema dermatologica Tracto pon, m-am dat 1 data pana acum, dar as vrea sa aflu si parerea dumneavoastra! Tin sa mentionez ca la locul de munca spal boluri cu detergentulor lor, nu stiu cum se numeste, dar simptomele mi-au aparut de cand am inceput sa spal bolurile cu detergentul acela, al lor. Nu stiu ce detalii as putea sa va mai dau, astept totusi un raspuns, saa stiu daca este grav sau se poate vindeca usor cu anumite unguente. Multumesc frumos!! O zo buna!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dureri în talpă - ce ar putea fi?
  • Îngrijirea tălpilor
  •