imi curge ochiul

12-01-2013
dumitrita25
Nu este medic/terapeut
dumitrita25
de la un timp imi curge ochiul stang, drept nefiind deloc afectat! aceasta se intampla periodic si nu depinde de sezonul de afara. imi curge de parca plang, fara sa ma usture, sa ma intepe, nimic. as vrea ajutor ca nici medicul nu a reusit sa ma ajute, multumesc mult
3 comentarii
0
14-01-2013, ora 13:25
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Simptomatologia este sugestiva pentru o obstructie a canalului lacrimonazal stag. Pentru a se putea preciza diagnosticul, iIti recomand un consult oftalmologic cu lavaj si sondaj al cailor lacrimale, o radiografie de sinusuri si un consult ORL. Numai bine
0
18-04-2013, ora 22:32
elaine88lulu
Nu este medic/terapeut
elaine88lulu
Buna ziua, am rugamintea sa ma ajutati cu un sfat daca se poate pana reusesc sa ajung la medic din nou. Am canalul lacrimal infundat, initial am fost la farmacie si mi-a dat netildex fara o schema de administrare mi-a zis sa imi pun 5 picaturi pe zi. Nestiind despre ce este vorba, cand am vazut ca s-a ameliorat am oprit tratamentul. Vazand ca lacrimarea a revenit, am fost la medic. mi-a prescris tobradex 5 zile cate 5 picaturi, 7 zile cate 3 si inca 7 cate 1. Tocmai s-a incheiat a doua zi a cate 3 picaturi, ochiul nu mai curge dar am zis sa termin tratamentul prescris de medic. Problema este ca a inceput sa ma usture ochiul atunci cand imi pun picatura.ar trebui sa opresc tratamentul? Va multumesc!
0
13-11-2018, ora 19:02
Ana
Nu este medic/terapeut
Ana
Buna seara.De cateva luni, mai precis din vara, imi curge ochiul stâng.Eu cred ca am răcit pt ca la lucru toata vara am lucrat cu ventilatoare pt ca era foarte cald.Imj curge ca si cum as plânge, indiferent ca sunt afara sau in casa sau la lucru.Ce pot sa fac?Am.tot zis ca merg la un oftalmolog dar nu am mai ajuns din cauza programului si nu prea stiu limba germană, eu locuind în Germania.Alte senzatii nu am, decat lacrimare in exces., în fiecare zi...este foarte deranjant, deoarece trebuie să mă sterg mereu la ochi.Am 38 ani.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: