in somn, ma sufoc

26-03-2009
sefablue
Nu este medic/terapeut
sefablue
Am 22 ani, in urma unui tratament cu antibiotice, pentru o infectie de amigdale, ma trezesc intantaneu din somn, simtind ca nu pot respira, simt ceva in gat, mucozitati, viscoase, care cred ca-mi blokaza respiratia.
Am fost la institltul GEORGE NASTA, IN BUCURESTI, am consultat un medic pneumolog, si nu am nimic pulmonar, doar ceva ciuperci in gat, de la antibiotic.
Am fost si la alergolog, nici acolo nu a depistat nimic, am mers si la gastrointerolog, nu am nimic, O.R.L. nimic.
Continui sa ma trezesc imediat dupa ce adorm, fara sa pot respira, stau cateva minute in fund, ma chinui sa imi reaiau respiratia, inghit repetat, se aud zgomote in stomac, beau putin ceai, dupa care involuntar reurcitez, mai persista putin zgomotele in stomac, si adorm, iar.
Nu stiu ce sa mai fac, unde sa merg?va rog daca ma puteti sfatui, multumesc!
1 comentarii
0
26-10-2019, ora 13:12
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua? Ați făcut spirometrie? Funcția pulmonară este normală? Întrucât aveți și simptome digestive vă recomand să încercați la un alt gastroenterolog, poate vă face și endoscopie digestivă superioară dacă nu ați făcut deja. Dacă mai aveți întrebări vă răspund cu drag! O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.