Infectie cu E coli recidiva

28-12-2017
Bombonica1981
Nu este medic/terapeut
Bombonica1981
Buna seara
Ma confrunt cu infectia E coli de 4 ani.Am urmat mai multe scheme de tratament cu antibiotic, dar fara succes.
Rezultate analize:pH 6;nitriti pozitiv ; densitate 1025
Cultura 100000UFC/ml
Antibiograma: sensibil Levofloxacin Ciprofloxacin, Ofloxacin, Tobramicina, Gentamicina, Nitrofurantoin
Rezistent:Ac. Nalidixic.
Imi poate recomanda cineva un tratament medicamentos sau naturist.Multumesc
4 comentarii
0
11-01-2018, ora 19:42
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Aveți rezultatele. Mergeți la medic cu toate rețetele de tratament utilizate. In timpul noului tratament beți multe lichide.
1
20-03-2018, ora 21:16
ip7915
Nu este medic/terapeut
ip7915
Si eu am avut infectie dubla cu ecoli si cu streptococ acum cativa ani si m-am vindecat folosind naturiste. In cazul meu tratamentul a fost in felul urmator: 1. Cordyceps (eu am folosit de la firma T.) - am luat una sau doua pastile dimineata si doua pastile seara 2. O cana de ceai de ghimpe sau combinatie de ghimpe si pufulita dimineata si o cana seara. ( am respectat cam 70% acest lucru pentru ca uneori am uitat sa iau). 3. Selezinc ACE. ( am luat cred 30% ). Am luat acest tratament naturist, si nu stiu care componenta a ajutat mai mult. Eu m-am vindecat de 2 ori folosind aceasta cura. Am facut pauza de la tratamentul acesta cateva luni, iar dupa o alta cura, si dupa aproximativ 6 luni de la cura, sotia a ramas insarcinata si avem un copil perfect sanatos.
0
16-04-2018, ora 07:35
Psiholog Tudor Razvan Pop
Psihologie, Cluj
Psiholog Tudor Razvan Pop
Incearca ulei esential de cuisoare (Clove) si ulei de Tea Tree (1 pic la 10 kg corp / intern in capsule vegetale), de 3 x pe zi, 2 saptamani. Sa nu fie pe stomacul gol. Pare simplu dar sunt niste antibiotice naturale foarte puternice.
Vezi sa fie uleiuri de calitate (100%) naturale.
Multa sanatate!
0
07-01-2019, ora 03:32
Emia
Nu este medic/terapeut
Emia
Dl dr Pop, acesta este tratamentul naturist oferit de dna dr prin care se poate scapa de ecoli? As putea, va rog tare mult, sa intru in legatura cu dna dr? Imi puteti oferi un contact? Mii de multumiri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Reglementările care restricționează consumul de antibiotice în creșterea animalelor, asociate cu o reducere a infecției cu E. Coli la oameni
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •