Infectie la masea!!

22-12-2018
Valentina stavarache
Nu este medic/terapeut
Valentina stavarache
Buna ziua,
Am si eu o problema cu o masea, sunt insarcinata in luna 4 si am o masea care imi da dureri maxime am fost la medic stomatolog si mi sa spus ca am infectie la ea sa iau antibiotic am.luat 5 zile amoxocilina si la o saptamana dupa ce am terminat tratamentul iar m-au luat durerile si doamna doctor a zis ca nu imi poate face nimik la ea pentru ca anestezie nu imi poate face deoarece sunt insarcinata, mentionez ca acum iau alt antibiotic dat de doamna doctor ginecolog pentru alte probleme(josamicina), ce pot face pentru ca am dureri foarte mari!!Va multumesc
7 comentarii
0
22-12-2018, ora 13:58
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Este posibil sa aveti nevoie si de un antiinflamator.
Vorbiti cu medicul ginecolog sa va recomande ceva.
0
22-12-2018, ora 14:28
Valentina stavarache
Nu este medic/terapeut
Valentina stavarache
Mia dat indometacin supozitoare!!
0
22-12-2018, ora 15:00
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua, intrebati medicul ginecolog daca aveti voie sa faceri anestezie. Este posibil sa va dea acceptul si atunci sa puteti interveni pe acel dinte.
0
22-12-2018, ora 16:01
Valentina stavarache
Nu este medic/terapeut
Valentina stavarache
Mi-a spus ca se poate interveni dar fara anestezie cu adrenalina!!cat de dureros poate fi fara adrenalina?
0
23-12-2018, ora 09:47
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Anestezia fara adrenalina presupune un timp de lucru mai scurt ceea ce este indicat in situatia dvs. Nu veti simti nici un pic de durere.
0
23-12-2018, ora 17:15
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua. Daca aveti vreo radiografie dentara in zona durereasa ( sau panoramica), cat de veche, sa o aratati medicului dentist. Daca dintele are infectie, se poate vedea forma radacinilor si deseori tratamentul de urgenta se poate face si fara anestezie. De altfel, in intervalul 4-6 luni se poate lucra cat sa nu aveti dureri majore in perioada sarcinii. Multa sanatate!
0
04-01-2019, ora 20:19
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Puteți folosi liniștita anestezie fără adrenalina sa va Rezolvați problemele. Copilul este mult mai afectat de durere decât de acea anestezie pe care o faceți dumneavoastră. Cel mai bine este sa Rezolvați durerea pana nu se complica și mai mult situația.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul