infectie la radacina dintelui

19-08-2010
oanam62
Nu este medic/terapeut
oanam62
Buna ziua

Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un sfat pentru ca nu ma aflu in tara si am ajuns cred pe mana a doctori care nu stiu prea bine ce fac. Am 2 infectii la radacinile a doi dinti in tara mi sa recomandat operatie pentru scoaterea infectiei dar nu am mai avut posibilitatea de a o mai face operatia.

Acum in tara in care ma aflu am ajuns la dentist pentru pentru scoaterea infectiei. Mi sa spus ca nu pot face operatie ca nu este indicat si mi sa facut o extractie la unul din dinti dar doamna doctor de aici nu mi-a spus ce sa fac si cu cealalta infectie de la celalalt dinte, nu mi sa recomandat nici o pastila nici un antibiotic absolut nimic in schimb mi sa spus ca nici de la dintele la care sa facut extractia nu sa scos toata infectia si ca se va reabsorbi in organism in 2 -3 luni. Ce pot face in legatura cu celalalt dinte care este afectat ce imi puteti recomanda...

Multumesc!
5 comentarii
0
19-08-2010, ora 19:24
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Tratament endodontic.
Pastilele si antibioticele NU rezolva problema.
0
19-08-2010, ora 23:22
oanam62
Nu este medic/terapeut
oanam62
i afara de acest tratament si extractie ce variante mai sunt ?
0
20-08-2010, ora 00:28
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
mai bine v-ati fi facut rezectia (operatia) in tara.ce poti face azi, nu lasa pe ziua de maine..ptr ca acum ati pierdut dintele!
0
20-08-2010, ora 00:39
oanam62
Nu este medic/terapeut
oanam62
astazi mi-am extras unul din dinti dar dna doctor nu mi-a zis ce se poate face cu cel de al 2-lea dinte nu as vrea sa il pierd si pe acela. Infectia la el nu este la fel de mare dar imi este teama ca se va mari rapid si voi ajunge la acelas lucru. Dansa nu a incercat sa salveze acest dinte de loc si imi e teama ca sar putea ajunge in aceias situatie ca si cu acesta. Si mai am o intrebare mi sa spus ca nu sa putut scoate toata infectia si ca aceasta se va reabsorbi de corp in 2- 3 luni este adevarat ?
0
20-08-2010, ora 00:42
oanam62
Nu este medic/terapeut
oanam62
ce sa ii zic sa faca pentru celalalt dinte imi este extrem de teama de ceea ce ar putea sa imi faca nu am incredere decat in doctorii romani pacat ca m-am dat pe mana altcuiva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul