Infectie masea?

07-07-2011
ChildishDevil
Nu este medic/terapeut
ChildishDevil
Buna seara!Cam de o saptamana ma jeneaza o masea care a fost plombata de curand si la momentul respectiv a fost in regula(in jur de 1 luna cred)...Maseaua ma doare in momentul atingerii si nu pot manca in ea, este durereoasa si zona de gignie de langa si am un nodul' de marimea unei alune in zona gatului, imediat sub maxilar.Ma ingrijoreaza foarte mult si nu stiu daca sa fie din cauza maselii(fiind pe aceeasi parte) sau nu...Si mai nou maseaua se si misca putin in momentul atingerii...Nu mai stiu ce sa fac, sunt constienta ca trebuie merg urgent la medicul stomatolog dar mai bine lipsa...Mi-a fost intotdeauna frica de "dentist" si de ce iti e frica de aia nu scapi...Pacat...cel putin la medicul dentist care am fost dadea dovada de o neglijenta devastatoare(fara manusi, masca, explicatii suplimentare in privinta a ceea ce lucreaza acolo, periuta folosita, pasta sau mai stiu eu, lucra in timp ce dadea explicatii asistentei sau altor pacienti sau chiar vorbea la telefon, de intimitate nu mai zic ca lucra cu usa deschisa dar pana la urma nu mai era nicio problema daca ma multumea cu rezultatul)...M-am convins ca asa e in Romania...unii au aparatura, curatenie si zica ca na...sa mergi dar degeaba;)nu stiu sa o foloseasca probabil sau face totul de matuiala...Mi-e foarte frica sa pierd o masea de la varsta asta(mentionez nu am decat 15 ani )...atunci la 30 de ani inseamna ca imi pun proteza dentara:(Mi-e foarte frica va rog sa ma ajutati cu un sfat in ceea ce priveste cele descrise mai sus(si mii de scuze ca m-am lungit atat).Va multumesc anticipat si ma bucur ca mai avem si doctori responsabili si capabili in Romania!
5 comentarii
0
07-07-2011, ora 23:13
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
eu cred ca nu ti-a omorat nervul
daca nu te tratezi mai repede o sa faci o infectie
o sa fie mai rau
cred ca ceea ce ti-a aparut poate sa fie de la masea sau poate sa fie altceva asa ca tot la medic ajungi
de unde esti?
0
07-07-2011, ora 23:23
ChildishDevil
Nu este medic/terapeut
ChildishDevil
dambovita...iti multumesc mult pt rasp:*
0
07-07-2011, ora 23:42
ChildishDevil
Nu este medic/terapeut
ChildishDevil
si nu...nu mi-a omorat nervul;)
0
08-07-2011, ora 20:45
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
schimba medicul, nu se lucreaza peste tot in acelasi fel!
este pacat sa eviti de acum dentistii, din cauza a ceea ce s-a intamplat, singura care va avea de suferit esti tu...
0
08-07-2011, ora 21:49
ChildishDevil
Nu este medic/terapeut
ChildishDevil
Intradevar...;)sunt consitenta de asta, dar pacat ca avem ghinionul sa ne "strice" dantura medici incapabili si sa nu se ia de la "zero"de un medic care sa vezi ca isi da cu adevarat silinta si'i place meserie pe care el singur si-a ales-o...Va multumesc oricum!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul