infectie postextractie
Am scos o masea ce a avut infectie si continua sa ma doara. Am inteles de la medic ca am facut din nou infectie dupa extractie.Ce s-a intimplat si ce este de facut?
3 comentarii
Mergi la un serviciu de urgente stomatologice pentru examen local( poate este necesra o reinterventie) si prescrierea unui tratament antibiotic si antiinflamator;numai bine
se numeste alveolita, , , , se trateaza in acelasi cabinet sau altul cu NEOCONES.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 37Dupa extractia dentara, sangerarea nu s-a oprit
- 2extractia dentara
- 5durere dupa extractie - e normal?
- 6durere infernala de masea
- 5Tinnitus dupa extractie molari
- 8puroi la masea
- 3infectie masea
- 1extractie dentara
- 4durere limba dupa ce am fost la dentist pt o extractie si o plomba
- 3La cat timp se poate calatorii cu avionul dupa o extracţie
- 1infectie masea
- 3Dinte scos gresit
- 3Buza, gingie si barba amortita
- 3Abces care nu dispare
- 4Fistlua in gingie dupa rezectie apicala
- 1Masea umflata nu cedeaza de o saptamana
- 2Extragere Dinți 5
- 2Odontectomie (extragerea molarului de minte)
- 4Rest radicular
- 2Gelasponul de la extracția măselei de minte poate cădea?
Mai multe informații despre: Extractia dentara infectia dentara
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
