durere limba dupa ce am fost la dentist pt o extractie si o plomba

27-11-2013
daca
Nu este medic/terapeut
daca
am fost la dentist pt o extractie si o plomba de atunci ma doare limba.am senzatie uscare a gurii.amorteala si ma pisca ca si cum am piper pe limba.am facut analize la sange si analize candida dar sunt bune.doctorul orl mi-a spus ca am saliva putina.nu am urmat tratament de nici un fel
4 comentarii
0
28-11-2013, ora 08:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. tre sa te intorci la stomatolog sa vada daca e totul in regul acu gingia, daca nu a atins limba cu o pensa..s.a
2 local faci gargara cu Osiisdenta
3 tii ulei de catina in gura pana se reapsoarbe si la fel cu apa ( nu o bei..dar tii in gura cate 1-2 minute. de mai multe ori pe zi/
0
28-11-2013, ora 08:59
daca
Nu este medic/terapeut
daca
VA MULTUMESC! AM SA INCERC. NU A ATINS LIMBA, dAR MA OARE MASEAUA PLOMBATA CA SI CUM NU I-A FACUT NIMIC O SA MERG MAINE SA VAD CE ESTE si cu maseaua m-am speriat sa nu fie altceva mai rau sau sa nu transmit pt ca am copii mici oarae ajung oar analizele facute mi frica sa nu am ceva de la care sa vina aceasta senzatie.sunt tanara si cu 2 copiii si nu stiu ce sa fac asta se intampla de aproape jumatate e an
0
20-01-2014, ora 23:36
daca
Nu este medic/terapeut
daca
buna seara!in urma cu 3 4 sapt am prezentat o direre in gat.nu faceam febra, nu raguseam, nu tuseam doar simteam ca e acolo.in urma cu o sapt am facut control orl adica un consult cu oglinda in urma caruia mi-a spus ca pe faringe apare ceva ca o ciuperca.am facut analize la sange si analize la gat si limba.toate au iesit bune.mi-a spus ca daca sunt analizele bune o lasam ca e din cauza virala si sa i-au bioparox 20 zile.acum singuta mea intrebare este;poate fi ceva grav care nu a aparut la analize?ar trebui sa consult un alt doctor?ma ingrozeste gandul de cancer.nu beau alcool, nu fumez...ce sa fac ?va multumesc frumos
0
21-01-2014, ora 18:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1.sa consultu un psiholog.. care sa.ti explice ca esti muritor... si teama de moarte este o prostie
2 sa consulti iun medic la gastrologie.. fiindca toate problemele tale se trag de a tractul digestiv, refluxul gastric si alimentatie incorecta
gasest pe forum multe sfaturi la acest subiect
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Plombele din amalgam/metalice trebuie schimbate?
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •