Infectie radacina, masea umflata

15-01-2019
stilu2012
Nu este medic/terapeut
stilu2012
Am o masea imbracata de mai multi ani dreapta jos si, nu am avut deloc probleme cu ea pina acum, odata doar recent am avut dureri mici fara umflatura iar stomatologul mia zis ca e doar o mica infectie la radacina, am luat antibiotice so a trecut acum dupa 2 luni am dureri f mari si mi sa umflat toata falca, doctorul mia zis ca trebuie extractie dar nu poate ca e prea umflata si kia dat Metronidazole 200 mg di Ibuprofen,..le iau de 3 zile dar nimic, parca durerea si umflatura se extinde, acum as vrea sa
7 comentarii
0
16-01-2019, ora 12:52
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! Pastrati legatura cu medicul dumeavoastra, poate va mai adauga tratament oral si va decide momentul extractiei in functie de evolutie.
0
16-01-2019, ora 13:04
stilu2012
Nu este medic/terapeut
stilu2012
Da mia mai adaugat si amoxacilina 500, sper sa scada inflamatia in cateva zile pentru a o putea extrage.Mi sau oferit 2 optiuni, extractie sau curatare canal, a doua varianta insa nu imi garanteaza ca infectia nu va reapare, ce sfatuiti sa aleg?
0
21-01-2019, ora 10:27
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Luați legătura cu medicul dumneavoastră și decideți împreuna. Vedeți care sunt avantajele și dezavantajele.
0
27-01-2019, ora 18:46
stilu2012
Nu este medic/terapeut
stilu2012
Update:Am o saptamana de cand am scos maseaua si am terminat tratamentul de 7 zile cu antibiotice, situatia nu pare a se fi ameliorat, stare generala proasta iar durerea pare sa fi urcat catre ureche, nu stiu daca a facut vreo diferwnta faptul ca am scos-o, infectia pare a fi tot aici, in plus antibioticele mi-au dat niste stari f proase de greata, rau, lipsa potfa mancare, nu stiu ce solutie sa gasesc.
0
31-01-2019, ora 15:38
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Mergeți la medic sa va vada!
0
31-01-2019, ora 16:03
stilu2012
Nu este medic/terapeut
stilu2012
Am fost, mi-a zis ca va trece de la sine in vreo 2-3 saptamani
0
10-02-2019, ora 11:46
Sidor
Nu este medic/terapeut
Sidor
Bună ziua, o întrebare:trebuie sa mă duc sa mă operez la o măsea în partea dreapta jos...Am luat antibiotic și mi s a strâns o punga cu puroi...oare la operație doare dacă am punga???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul