infectie urinara recurenta ? | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara recurenta ?

22-05-2013
Marcela07
Nu este medic/terapeut
Marcela07
buna ziua, am o problema cu un e coli urinar care imi cauzeaza probleme mereu, si nu pot scapa, am facut 3 sau 4 uroculturi pana acum, urmate de tratamentele de pe antibiograma, nu si au facut efect antibioticele, am incercat urinal akut, se amelioreaza putin timp si reapare disconfortul la urinat, urina tulbure si urat mirositoare, am mai luat si altele nu pot sa mi aduc aminte de toate, uricol, urovaxom, ceaiuri, ulei esential de busuioc, de ienupar, tinctura facuta de mine din afin, coada calului, busuioc, merisor si urzica, recent am facut un tratament cu extract de grepfruit 80 %concentratie, timp de o saptamana pe timpul administrarii era bine, dar dupa ce am intrerupt problemele incep sa reapara, acum am inceput din nou o cura cu fructe de ienupar si ulei esential de ienupar, mai am o problema nu mi a venit menstruatia, luni sau cel tarziu marti ar fi trebuit sa vina, si azi e miercuri si nimic, o fi din cauza acestui extract pe care l am luat, sau ienuparul? sau e de vina tinctura?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •