Infertilitate, ne luptam de aproape 2 ani sa facem un bebe dar nu vine.

21-10-2019
Lilibm
Nu este medic/terapeut
Lilibm
Buna ne luptam de aproape 2 ani sa facem un bebe dar nu vine..la 6 luni de incercari am fost la un consult ginecologic pt ca aveam sp***ageri intre mestruatie si mestruatie prelungita si neregulata acolo am primit rezultatul ovare micropolichistice pentru care mia dat tratament 3 luni normens dupa care mia zis sa merg din nou la ea daca nu vine bebe dupa un an de incercari.Timpul a trecut si bebe tot na venit dupa un a de incercari la consult rezultatul ovare polichistice cu sangerare disfunctionala intre mestre mia dat tratament cu marvelon pentru 3 luni dar dupa 1 luna am renuntat pt ca mi se umflase picioarele..am mers din nou la control si mia schimbat tratamentul cu normens si sotul sa își faca spermograma nu ia iesit perfect dar a fost la consult urolog si tot era in regula cu el dar totusi ia dat si lui tratament 2 luni cu profertil..intre timp cat sotul facuse tratamentul am mers la alta doctorita pentru ca mi sa parut caci asta nusi da interesul...am facut consultatie si la fel ovare polichistice si sa iau normens in continuare si sa fac analize si dupa sa revin cu rezultatele..am facut analizele in zia a 5 a ciclului TSH-1, 66 uUI/ml
LH 5.6mIU/ml
Prolactina 54.50 ng/ml
Testosteron 1, 10 ng/ml, , , , si cea din 21 zi progesteronul 0.75 ng/ml, , ma trimis la endocrinolog si el mea facut o ecografie la glanda din care ieiese ca am un nodul necancerigen dar a zis ca ea functioneaza bine dar ma trimis si la rmn celebral cu cotact la hipotalamus si hipofiza cu substante de contact si diacnosticul hiperprolactimie.dar mia mai dat sa fac prima data si alte analize urea, ATPO, AC autoglibulina, creativire Dhea, FSF, Progesteron.ce parere aveti ?mam saturat merg mereu pt un tratament dar dim pacate ma poarta de la unul la altul doar bani dati, poate si din caza asta sunt foarte stresata si simpt ca ma prabusesc nu mai am puteri am oare sansa sa fiu insarcinata va rog sami raspundeti mentionez ca am doar 22 ani va rog nu icnorati
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mituri legate de infertilitate
  • Cauze de infertilitate la femei
  • Cauze hormonale de infertilitate la femei
  • Cauze pelviene ale infertilitatii la femei
  • Cauze cervicale ale infertilitatii la femei
  • Cauze ovariene de infertilitate
  • Cauze uterine de infertilitate: endometrioza si fibromul
  •