Înlocuitor NO-SPA (alergie) - pentru RMN

26-07-2017
Denisa G.
Nu este medic/terapeut
Denisa G.
Bună ziua :)

Medicul ginecolog mi-a recomandat efectuarea unui RMN Pelvian cu substanță, iar cei de la laborator m-au informat că trebuie să iau 2 pastile NO-SPA înainte, pentru a evita contractarea mușchilor sau diverse dureri.
Eu am făcut fie alergie, fie intoleranță la NO-SPA (în ultimele 3 dăți când am luat, durerea mi s-a lăsat pe picioare și spate, iar piciorul drept a fost amorțit și ușor umflat timp de 1-2 zile), așa că am renunțat să mai folosesc. Povestindu-le despre acest mic impediment, mi-au spus că este necesar un consult alergologic pentru a putea efectua RMN-ul.

Din nefericire, nu am găsit niciun loc disponibil pentru un consult alergologic până astăzi la ora 20:00, a.î. să pot ajunge mâine la RMN cu un înlocuitor pentru NO-SPA recomandat de medic.

Așadar, recurg la dvs. ca la o ultimă speranță. Ce înlocuitor aș putea folosi a.î. să pot realiza controlul fără probleme (fie din experiența dvs., fie pe baza cunoștințelor)?

Mulțumesc frumos!
O zi cât mai plăcută!
Denisa G.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergia la medicamente - primul ajutor
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.