inselare si suferinta

15-01-2016
marinela86
Nu este medic/terapeut
marinela86
Buna ziua! vin cu o intrebare si o problema, poate cea mai grava din viata mea, va rooog sa ma ajutati.Traiesc cu sotul de 12 ani, avem 2 copii si de curind am descoperit ca ma inseala cu o persoana care i-a fost prietena, ca o sora si colega de serviciu. A recunoscut si ma implora sa il iert, i-a facut si un copil pentru a o salva de la o boala congenitala, dupa ce ea a avortat vazind ca nu-i iese planul si ca el nu a ramas cu ea. Nu stiu cind s-a intimplat, am avut orbeste incredere in el, era mai mult decit sot, un prieten, un tata care nu poate fara copiii sai. Ne mai certam, dar el ma asigura ca nu ma schimba, si eu il credeam.Acum am zis ca il iert, pentru ca il iubesc, simt asta mai mult ca la inceput si nu pot fara el, dar durerea din suflet este de nedescris, nu am pofta de mincare si nu vreau nimic, imi fuge pamintul de sub picioare, in fiecare zi ma gindesc la asta si il intreb fel de fel de detalii care apoi imi fac durere. el nu imi poate raspunde de ce a facut-o, iar eu sint distrusa. Ma gindesc sa iau niste pastile de linistire sau altceva.cum sa traiesc cu asa ceva pe suflet? VA MULTUMESC MULT.
21 comentarii
0
15-01-2016, ora 19:09
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Psihologie, Bucuresti, sector 1
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Buna seara,
dna Marinela, e durerors prin ce treceti si e de inteles tristetea dvs, mai ales daca nu v-ati asteptat la acest comportament al sotului.
Trecutul e trecut, nu-l puteti schimba, dar e important sa analizati ce faceti de azi inainte.
Iar referitor la a lua pastile de linistire, va recomand sa mergeti la un psihiatru. Dar si un psihoterapeut va poate ajuta sa va echilibrati, chiar fara pastile. Mai mult decat atat, la psihoterapeut veti putea intelege cum de ati ajuns in acest punct al relatiei si cum ati putea functiona mai eficient pe viitor.
Sanatate!
Psih. Cristina Stoian
0
15-01-2016, ora 19:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stimata doamna,

Daca sotul s-a linistit si si-a revenit, daca v-a cerut iertare, parerea mea e sa il iertati. In conditiile in care i-a spus si acelei femei ca pe primul loc sunteti dv si familia lui si chiar asa se comporta, merita o sansa. Parca nu e bine ca cei 2 copii ai dv sa creasca fara tata si sa incepeti acum proces de divort cu partaj, pensii alimentare etc. Ganditi-va la binele familiei mai ales daca a lasat-o pe acea persoana si stergeti totul cu buretele.
0
15-01-2016, ora 19:49
Psih.Monica ION
Identitate neconfirmată
Psih.Monica ION
Eu va recomand sa mergeti la o terapie de cuplu pentru a intelege, accepta si gasi solutii sa mergeti mai departe cu aceasta situatie in istoric
0
15-01-2016, ora 20:18
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Cu siguranta aveti nevoie de timp si suport sa puteti sa tolerati cele intamplate. Ati aflat ca trecutul d-voastra in relatie este altul de cel pe care l-ati trait iar prezentul este instabilizat de aceasta descoperire.
Si sotul este intr-o situatie de stres fiindca va poate pierde, se poate trezi fara damilie.
Amandoi aveti nevoie de consiliere maritala.
0
15-01-2016, ora 21:33
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Daca n-ati suferit in timp ce se desfasura incurcatura cu respectiva, nu credeti ca e cam tarziu sa va stresati acum dupa consumarea evenimentelor ?!

Pe sot intrebati-l doar cu ce puteti sa-l ajutati iar dilemele personale legate de neincredere sau tradare discutati-le cu un psihoterapeut sau un duhovnic !

Fiti barbata !
0
16-01-2016, ora 20:16
Costel Ponta
Identitate neconfirmată
Costel Ponta
Stimata Doamna!
Ca sa treceti peste acest eveniment din viata Dumneavoastra trebuie mai intii sa fiti sincera cu Sine si cu sotul. Problema dumneavoastra vine din interior si cred ca s-au petrecut mult mai multe evenimente decit ati scris, dar la moment problema poate consta in frica Dumneavoastra ca sa nu pierdeti sotul...si mai mult va framinta ce simte sotul pentru acea femeie si daca va mai iubeste. eu cosider ca trebuie sa va linistiti si sa nu-l mai siciiti cu intrebari despre ea, deoarece singura ii amintiti de ea si nu-i permiteti sa treaca peste situatie... incercati sa aveti incredere in el, deoarece omul daca i-si doreste ceva oricum o va face, daca va dori sa ramina in familie o va face, dar daca nu... nu ve-ti putea face nimic cu voiinta omului.
Bucurativa ca a ramas in familie... si incercati sa treceti peste aceasta. Va doresc bafta!!!!
0
21-01-2016, ora 16:18
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Buna ziua,
cu siguranta este greu de trait cu gandul ca sotul, persoana in care ati avut mare incredere v-a inselat, dar totodata aveti si puterea de a ierta. Si daca il iubiti, va doriti sa ramaneti in aceasta relatie, intr-o zi il veti putea ierta si veti merge mai departe. Intr-adevar v-ar fi utila terapia de cuplu, dar este nevoie ca ambii parteneri sa participe si nu stiu daca sotul ar fi pregatit pt. asta. Pentru a va putea controla trairile ati putea apela la psihoterapie individuala.
Sanatate multa!
0
21-01-2016, ora 20:33
marinela86
Nu este medic/terapeut
marinela86
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri si sfaturi. Acum ma gindesc ca pina ajumg la terapie la psihoterapeut, ma intilnesc cu "adversara" sa ii spun citeva cuvinte si sa ii demonstrez prin morala ca nu ii sunt inferioara, am o ura pe dinsa de nu mai pot, o visez si noaptea.Sotul ma asigura ca asta ar cauza probleme in plus, dar mie parca mi-ar sta mai usor pe suflet daca as injosi-o pe cea care a darimat nu numai o familie...Ce sa fac, stiu ca ii o idee proasta, dar daca 2 zile rezist, a treia trebuie sa pling in hohote si pentru celelalte, iar el cind ma vede ori striga de numai poate si ne certam, ori iese din casa.vrea sa ma vada zimbind si bine dispusa, dar mie imi pare ca s-a distrus in mine omenescul si simtul, mai mult de 2 zile de pace nu rezist, si durerea ii ca in prima zi.chiar atit de greu o sa treaca, ce mai fac alte persoane aflate in situatia mea, cea care mereu eram emotiva si luam totul la suflet, orice fleac..????
0
22-01-2016, ora 10:08
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Ganditi-va cat de greu ii este fostei sotii a lui Borcea care a fost parasita pt o a doua care la randul ei a fost inselata cu o a treia ! Sau puteti sa va ganditi la ce simt sotiile din familiile poligame, a fost un documentar nu demult pe Nat Geo !
Pana la urma trebuie sa va bucurati ca aveti un sot dezirabil si pt alte femei si ca nu are copii in afara casatoriei !

Daca nu puteti trai cu gandul fostei concurente ar fi indicata o confruntare cu paruiala si ceva injuraturi neaose ! Cred ca e forma buna de psihoterapie catarctica (de descarcare )!

Bafta ! :)
0
24-01-2016, ora 22:00
Zadorit
Nu este medic/terapeut
Zadorit
Buna seara.
Draga doamna, priviti in jurul dumneavoastra, incercati sa priviti oamenii pe strada, fiecare avem cate o poveste, mai mult sau mai putin grea, dar totusi putem gasi inauntrul nostru puterea de a merge mai departe.
Si eu sunt in situatia dumneavoastra, si credeti-ma, e mult mai grav!
Asa ca...curaj!
Fruntea sus si fiti mandra de faptul ca sotul dumneavoastra a acceptat sa ramana alaturi de familie si a recunoscut greseala.
Eu de 5 luni incerc sa i-mi revin, am gasit si eu puterea de a ierta si a sterge cu buretele ce a fost, de dragul copilului si nu numai...eu inca o iubesc enorm, doar ca nu vrea sa ne impacam si nici nu-mi recunoaste ca a gresit.
Orgoliul ei e prea mare.
Si eu am aceleasi simptome ca dumneavoastra, si mie mi se intampla sa vad persoane asemanatoare lui, i-mi vine sa merg la el sa il injosesc, sa il jicnesc, sa ii spun ca a distrus o familie, dar nu are rost...Dumnezeu ne va judeca pe fiecare.
Fiti fericita, bucurati-va de copii dumneavoasta si daca va iubiti sotul, aratatii ca va pasa de relatia voastra.
Eu am incercat si cu pastile pentru depresie, dar ele nu fac nimic altceva decat sa va va amorteasca muschii si sa fiti mai relaxata, dar gandurile raman aceleasi, diar dumneavoastra le puteti depasi.
Cu o saptamana in urma nu as fi avut curajul sa raspund cuiva, dar am fost la doar doua sedinte de psihoterapie si m-au ajutat foarte mult.
Te pot incuraja mult si experientele celor din jur, sunt multi care nu vor sa i-si expuna viata pe un site, dar uneori poti fi de folos cuiva care are cu adevarat nevoie.
Asta inseamna sa fii om!
0
02-02-2016, ora 22:58
Anonim ionela
Nu este medic/terapeut
Anonim ionela
Am hotarit sa va cer ajutor deoare nu am cu cine sa vorbesc si nu stiu ce sa fac.Am 35 ani am 15 ani de casatorie +3ani de prietenie deci intotal 18 ani de cind sunt cu sotul meu.Am avut sincer o casnicie perfecta din care au rezultat si 2copii.o casnicie pe care sincer orice femeie ar fi vruto Sotul meu era si este un om foarte foarte muncitor lucreaza in constructii am plecat amundoi pe drumul vietii fara nimic si am ajuns sa avem o casa.o masina.strictul necesar.Din punct de vedere financiar sotul a facut tot.eu m-am ocupat strict de cresterea copiilor fiindca nu nea ajutat nimeni.erea totul perfect.imi adoram sotul.il iubeam atit de mult mai ales fiindca erea un om cald.calm.muncitor.fara vicii.Cibd ne-am casatorit ma iubit foarte mult chiar mia jurat ca o sa ma faca fericita si ca niciodata nu o sa ma faca sa sufar.um vam zis erea perfect.ma laudam zi de zi fu el.eream foarte fericita.pina intro zi dupa 18ani ma jucam prin telefonul lui si am dat din gresala pe inregistrari.Fara sa stie prea multe despre noile tehnologi si-a inregistrat o convorbire telefonica dintre el si un baiat cu care lucra.o convorbire care facea referire la faptul ca isi dorea sa vina acel baiat sa inventeze mie ceva ca sa il ia si pe el sa se duca la curve .Noi atunci lucram la casa noasta de vreo 2 luni si el nu se dusese la munca si nu stia cum sa faca sa scape de mine.Am zis ca mor cind am aflat.bineinteles ca nu ma lasat sa aud convorbire mia luat telefonul din mina si ma tot mintit dar kam ameninta ca o sa aflu dintrun program toate cobvorbiriile lui iar el atunci mia recunoscut.Sa fiu mai scuta din atita certa lam ameninta ca o sa ma duc la curvele de pe unde lucra sa vad daca il cunoste dupa o poza si sa inpacientat apoi a recunoscut ca a fost si a facut cu ele decit sex oral.Am murit atunci sintem ca nu mai pot respira.A doua zi el a pkecat la munca si cind a venit iam zis ca am fost si miau spus tot.El a recunoscut ca a intretinut si relatii sexuale.ca a fodt cam de 10 ori ca din cauza bauturi si anturajului a facut lucru acesta.Lam amenintat ca fivortez daca nu imi dpune tot trecutul lui iar el ca sa pice bine in ochii mei mia zis ca msi ma inselat la numai 2 saptamini de la casatorie cind a fost plecat 3 zile cu o fata de la un bar unde au intretinut relatii sexuale in masina.Sincer atunci mi-a amirtit mina stinga si am simtit ca imi vine rau, numi venea sa cred asa ceva.imi ziceam tot timplu.omul meu sa faca asa ceva.nu cred.nu e posibil asa ceva. Apoi la vreo saptamina mai mia zis de una care o cunosteam.femeie mai usoara care la fel ducinduse cu 2 baieti a a intretinut relatii intime neprotejat si sex oral cu ea in masina.apoi de alta care e intrun fel ruda cu noi.plecind de la botezul nepotului nostru a dus nasii acasa iar el fiind baut si neputind conduce a revenit unei femei care erea despartita dar arata bine erea sexy cu pieptul pe afara.ochii verzi.intelegetii.a trebuit sa pkece cu ea.ea conducind.am aflat ca si ei ia propus sa faca asa tam nesam.din spusele lui asta si ca ea la refuzat.Apoi mia marturisit ca se indragostise de o vecina care erea doctora.despartita.independenta financiar.frumoasa.cu casa.dar nu a mers msi departe poate din cauza copiilor fiindca tinea foarte mult la ei.nu stiu.Imi msi marturisea ca au fost foarte multe fete care ia pkacut cum arata dar ca nu a intretinut nimic cu ele si ca isi imagina cum ar fi fost si se ducea si se masturba crezind ca atunci e cu ele Sincer nu stiu daca acesta este adevarul tot spus de el.tind sa cred ca ar putea sa mai fie.deoarece nu este o persoana cwre sa zica cu tarie si adevarat.dupa 6saptamini de cearta a reusit sa imi zica asta.Acum nu stiu ce sa fac fiindca el imi jura ca numai cibd bea si cind avea anturaj atunci ii venea si ca nu mai face ca sia dat seama de ce greseala a facut si mia jurat ca nu mai bea.nu mai se duce la munca.nu mai pleaca niciodata nicaieri fara mine si sa il iert.Nu stiu ce sa fac sincer il urasc dint tot sufletul.dar nu imi vad nici viata fara el subt totusi 18 ani la mijloc si cum vam zis erea un om perfect.Daca il iert sincer nu cred ca pot sa mai fac dragoste cu el.ma voi gindi tot timpul ca poate se gindeste la acele femei.nu ma pit inpaca cu idea ca la atins alte femei.ca a sarutat alte femei.ca a intretinut relati intime.nu pot nici divorta fiindca nu vrau sa sufere copii.eu provenind dintro familie in care parintii mei au divortat.Ce ma sfatuiti.am atita nevoie de ajutor.Ajutatima va rog
0
03-02-2016, ora 22:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Nu mai sapati deloc in trecutul sotului. Nu va folosesc la nimic amanunte inutile. Mai rau va fac.
2. Aveti 35 de ani. Incercati sa cautati un serviciu bun. Sa deveniti independenta dpdv financiar.

Restul hotararilor le luati pe parcurs asa cum simtiti.
0
04-02-2016, ora 09:14
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Stimata doamna, atunci cand ne casatorim avem impresia ca am gasit persoana perfecta...doar ca nimeni nu este perfect, fiecare are defectele lui...cele ale sotului dvs. se pare ca sunt relatiile extraconjugale si alcoolul.O persoana se poate schimba doar daca isi dorest acest lucru cu adevarat. Este o mare diferenta intre a spune ca se va schimba si a o face intr-adevar. Ce motive ar avea ca sa renunte la aceste vicii?
Pot sa va inteleg durearea legata de divort, dar trebuie sa stiti ca nu ii feriti de suferinta pe copii daca ramaneti in relatie. Credeti ca ei nu isi dau seama de tensiunile existente intre dvs. si sot? Spuneti ca sotul a intretinut relaxii sexuale fara sa se protejeze, sunteti pregatita pt. o posibila boala?
0
04-02-2016, ora 11:01
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Este si aceasta o varianta, sa-i redati omului libertatea, poate in felul asta va bea mai putin si nu-si va mai distruge ficatul !

:)
0
05-02-2016, ora 14:18
Anonim ionela
Nu este medic/terapeut
Anonim ionela
Nu putem sincer sa traim unul fara altul si el simte aceelas lucru fiindca stiu cind vorbeste adevarul problema este ca nu stiu cum sa fac sa trec peste aceest lucru.problema este ca nu voi putea trece peste el niciodata.nu voi putea sa il iubesc fiindca imi aduc mereu aminte ca nu numai eu am facuto.nu pot sa fac dragoste cu el sa il vad fericit fiindca daca ma uit la fata lui ma gindesc ca fericirea asta a simtito di cu alta femeie si nu aceept cred ca niciodata kucru asta.nu pit acepta ca alta femeie la mai atins pe corp.ca a facut cu alta femeie ceva intim.ca a putut sa imi faca asta si normal ca nu mai ma iubea pe mine.ma gindesc sincer ca daca in momentul acela nemaisimtind nimic pt mine au fost enorm de multe momente cind facea dragoste cu mine si poate se gindea ca face cu altcineva fiindca nia marturisit cind avea o interactiune verbala cu o femeie isi facea mereu un film cu aceea persoana.un film ca face sex cu ea si se ducea sa se masturbeze si asta inseamna ca el avea mereu interactiuni pe fiiecare zi cu cite o femeie chiar el a recunoscut si pt mine nu mai simtea nimic.din cauza asta zic cind facea cu mine si nu mai simtea nimic pt mine sigur ca sa fie filmul inplinit se gindea ca face cu aceea femeie.ma simt atit de rau.atit de murdara.atit de umilita.El mia marturisit ca acum simtid ca ma pierde a simtit cea mai mare iubire pt mine si simtit ca sa indragostit de mine sincer ca nu poate vedea viata fara mine.Nu stiu ce sa fac.nu stiu sa il cred sau nu.daca se va mai repeta sa ma insele fiindca 20 de ani facind mereu lucru asta nu cred ca iti va trece cu adevarat Ajutatima va rog fiindca sint ca nu mai pot respira de durere.nu mai dorm am slabit 13 kg.pe fiiecare zi imi narturiseste cite ceva ce eu nu stian.lam rugat sa imi zica tot adevarul trecutului lui iar el de fiiecare data imi jura ca asta a fost tot si ca nu ma msi minte iar de 7 saptamini pe fiiecare zi imi apare alceva din gura lui mereu imi zice ca nu a putut sa imi zica totul dintro data fiindca vedea ca sufar si sa nu imi faca mai mult rau.imi spune mereu ca ii pare rau de cea ce a facut dar eu stau sa ma gindesc ca intrun fel sau altul si trait viata cum a vrut a fist fericit si a facut pina acum ce a vrut cu viata lui.a avut mereu bani lui ascunsi.a avut mereu femei cind i sa scukat pe romineste cum se zice si a fost fericit acum chiar daca se va schimba ibtrun fel sau altul sia trait traiul sia mincat malaiul si nu va regreta niciodata cu adevarat trecutul deoarece trecutul lui a fost cum si lar fi dorit orice barbat.
0
05-02-2016, ora 17:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cunosc 3 persoane cu comportamentul sotului dv. de multi ani. Nu au reusit sa se schimbe de-a lungul timpului si nici nu si-au dorit asta.
Sustin ca isi iubesc sotiile si se intorc iremediabil la ele, de fiecare data.
Una accepta un astfel de barbat asa cum este si are relatii sexuale cu el, una nu stie si are relatii sexuale cu el ca orice nevasta si una a luat boli venerice in tinerete din cauza amantelor. Nu mai au relatii sexuale de zeci de ani. Barbatul isi indeplineste datoria de sot si de tata, se intoarce acasa, aduce bani in casa si sustine familia, dar are relatii cu alte femei si ajuns la varsta de 60-65 de ani.
Tratati-va insomnia deorece puteti face afectiuni mai grave precum depresia, anxietatea.
Nimeni nu va obliga sa mai aveti relatii sexuale cu el si sa treceti prin toate starile posibile. Sanatatea dv e mai presus de orice in viata si trebuie sa va menajati. Aveti doi copii de crescut.
Lupul isi schimba parul dar naravul, ba. Actionati sa rece si cu prudenta pentru a nu mai suferi.
In momentul in care el va povesteste despre fostele escapade, tocmai el este cel care se racoreste. Pe dv va incarca in mod nejustificat. Daca ar fi un om cu adevarat inteligent nu ar proceda asa. Evitati aceste subiecte care va fac rau chiar daca sunteti curioasa. Nu va folosesc aceste amanunte la nimic.
Scrieti pe o bucata de hartie optiunile pe care le aveti, avantaje si dezavantaje la fiecare. Apoi alegeti optiunea cea mai buna pentru situatia in care va aflati.
Daca ati deveni independenta de el dpdv financiar, altfel s-ar pune problema.
Concentrati-va pe ce este mai bine pentru dv si pentru copii. Incercati sa evitati lucrurile care va fac rau.
Dati-i o perioada in care sa se reabiliteze si sa dovedeasca ca nu mai intretine relatii extraconjugale si abia apoi va hotarati daca mai intretineti relatii sexuale cu el sau nu. Sunt multe femei care traiesc bine mersi si fara ele.
Va doresc multa sanatate si sa luati la rece toate deciziile pe care le considerati de cuviinta.
0
05-02-2016, ora 18:02
Anonim ionela
Nu este medic/terapeut
Anonim ionela
Iti multumesc frumos Clara imi face foarte bine ca vorbim.in legatura cu confidentele lui sunt numai la rugamintile mele sa mi le zica astfel el nu mi lear fi zis niciodata singur de la sine.eu din dorinta de a sti adevarul sau mai rau sa nu respect vreo femeie sai vorbesc frumos la vreuna cu care a fost el nu as suporta asta.el sustine ca la 2 saptamini de la casatorie a fost vreo 3 zile plecat la munca si ma inselat cu una si au intretinut relati in masina si ca apoi a avut remuscari si nu mai ma inselat timp de 7 ani decit cu gindul cu filmele lui apoi cind mai ma inselat sa intimplat cu una care o cunosc ca fiind o prostituata efectiv si la laudele prietenilor cu care lucreaza sa dus cu ea de vreo 2 ori dar adta este o urita jegoasa oricum tot inselat este si ca sar fi dus fiindca niciodata nu facuse sex oral cu cineva si sa dus mai mult din curiozitate apoi cred ca ia intrat in singe sa mai dus de 2 ori la centuriste si cica a facut o pauza de 8 ani si ca in timpul asta nu a mai facut sex cu nimeni dar in perioda asta ia placut de una care erea doctorita.arata binisir slabuta eu ma ingrasasem dupa nadtere avea vila apartament madina independenta financiar deoarece avea cabinetul ei erea miroasa si ca ducinduse in wekend in cabinet sai faca pe acolo reparati ea a venit
0
05-02-2016, ora 18:24
Anonim ionela
Nu este medic/terapeut
Anonim ionela
Scuzama am oprit.a venit cu
Un maieut cu pantalonadi scurti si ca ridea mereu cu el iar seara sa gindit urimind a doua zi sa se duca iar daca o sa faca ceva ce se va intimpka o sal preseze sa se desparta si nu vroia cred ca pt copii si a fost cerebral cel mai rau a fost acum cind lam prins cu telefonul a facut de vreo 15 ori la pristituate
0
05-02-2016, ora 21:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ionela,

Se pare ca acesti barbati nu se pot dezvata de aceste obiceiuri, dar ei sustin ca isi iubesc familia si nevasta.
Nici eu nu inteleg cum vine asta dar ei asa considera in mintea lor.
Femeile in plus le privesc ca pe distractie. Nu sunt ceva serios.
0
06-02-2016, ora 19:18
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Ce povestesti matale despre sot e un viciu exact ca si bautul de coniac ieftin, fumat tigari fara filtru si pacanele pe mize foarte mici !
Inselat real era daca se combina cu acea doctorita despre care ziceti, dar ati vazut ca atunci a dovedit fidelitate !

Deci stati linistita ca NU V-A INSELAT, frecventarea acelor femei ieftine este un debuseu al lui la anumite rastimpuri, nici macar des !
Va iubeste, nu va mai faceti probleme degeaba !

PS Mai Clara, iti dai seama ca daca am lua cate un leu pt fiecare mesaj scris pe forum peste 20 de ani am putea fi bogati !? :D
0
06-02-2016, ora 22:56
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Clara mon amie, lasa ca toata lumea da sfaturi gratuit, tu nu vezi ca in ultima vreme suntem aproape numai noi doi 'de servici' pe forum mai ales in weekend-uri, trebe sa profitam de aceasta nisa de piata ! :)
Infiintam firma de consultanta 'Clara si Fiii' - ca tu ai juma de facebook in lista ta de prieteni, dam sfaturi pe mail de 2 lei si le taxam cu 3 lei, deci un leu ne ramane curat ! :) Din 2 lei platim cheltuieli, taxe chiar si reclama !

Basca o linie telefonica pt consultanta si urgente psihiatrice, aici cu falsa modestie o spun ma pricep, tu chiar si mai mult ! 0, 25 Euro/minut (cam un leu), nu 3-5 euro/minut cum iau unii medici, dar dam raspunsuri exhaustive !

Ce zici, te bagi ? :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fidelitatea bărbaților și activitatea dintr-o regiune a creierului (studiu)
  • Semne de alarmă într-un cuplu (ce ar putea arăta ca relația nu evoluează bine)
  • Semne că te înșală
  • De ce înșelăm?
  •