Insomnie; Rivotril dupa cateva beri

17-10-2011
Victor86
Nu este medic/terapeut
Victor86
Buna,

am facut un tratament cu Rivotril impotriva insomniei timp de 2-3 luni, iar dupa ce m-am lasat timp de 2 saptamani incep iarasi insomniile.

Am baut azi dimineata cateva beri, pot sa incep diseara cu 0.5 mg Rivotril sau ar trebui sa astept mai mult timp din cauza alcoolului in sange?

Multumesc
3 comentarii
0
21-10-2011, ora 15:42
Emmma
Nu este medic/terapeut
Emmma
Buna Victor!Din cate stiu eu berea iese cel mai greu din organism, iese in cam 24 de ore, daca stiu bine, in rest nu iti sugerez sa combini medicatia psihotropa cu alcoolul.Multa sanatate!
0
22-10-2011, ora 01:58
Victor86
Nu este medic/terapeut
Victor86
Am facut-o pana la urma.
Am luat intai doar 0.25 mg ca sa fie riscul mai mic. Dupa 15 minute am inceput sa ma agit usor fara sa imi creasca tensiunea, dar dupa inca 30 minute mi-a trecut. Dupa inca 15 minute am luat restul de 0.25 mg si am dormit foarte bine.
0
22-10-2011, ora 08:46
the eye :)
Nu este medic/terapeut
the eye :)
Salut, poate si berea ajuta cu ceva, dar eu am facut Gerovital ( fiole ) si, neasteptat ! - m-au intarit cat de cat; cat de putin, si conteaza; uneori acel putin te poate ridica pe linia de plutire cat sa nu te scufunzi;
asta e f important. Voi ati incercat vreodata Gerovital ? Nu e f scump. eu cred ca merita.

O zi buna ! weekwnd placut va doresc ! ( urgenta mea pe linie personala - caci am si la serviciu inca o urgenta de rezolvat - e sa trimit iar plangere si contradovezi - la termen, adica pana luni - in procesul rudei mele, care, inca nu s-a terminat !! s-ar putea sa apara si pe la tv cazul nostru; pt ca se vede treaba ca nu mai exista dreptate si adevar in tara asta. Suntem infasurati in minciuna si am adormit in ea fara sa ne dam seama. Oameni buni, nu va lasati momiti...) Imi cer iertare...dara simt ca asta se intampla la scara mare.dar nici nu luptati orbeste -fara intelepciune - Exista un mod intelept de a lupta... exista
dar pt cel sadit in Adevar -- Lumina nu se va stinge.
Pt ca, chiar si necazul, va lucra spre bine. Romani 8.28
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •