Intarziere antibiotic

18-09-2015
Danutz2298
Nu este medic/terapeut
Danutz2298
Acum 3 luni am avut sinuzita, am fost la medicul ORL, am luat tratamentul, iar pe tot parcursul verii am avut nasul infundat, iar dupa orice efort fizic in aer liber aveam o tuse seaca timp de cateva ore. Saptamana trecuta am fost la medic, iar doctora mea a constatat ca am o infectie respiratorie si gatul inflamat. 2 zile am luat dexametazona injectabila si antibioticul fromilid 1 la 12 ore. Am intarziat antibioticul cu 4 ore, iar cu o seara inainte a inceput sa ma doara gatul, credeti ca o sa-mi treaca ? Am luat foarte multe antibiotice, doctora mea a spus ca daca nu trece cu fromilid ca nu stie ce sa imi mai dea, imi este foarte frica, va rog oferiti-mi un sfat. Sanatate tuturor !
1 comentarii
0
18-09-2015, ora 21:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1, numia un medic ORL poate sa dea un tratament corect pentru gat ( nu med de familie)
2 gresala este ca ai rosu in gat de la un reflux gastro-esofagian..si antibiotcul a accentuat acl reflux.. asta este motivul de ce te doare si de ce NU trebuie sa ei antibiotic pentru rosu in gat
3 citeste ce am scris pe forum despre refluxul gastro-esofagian...
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tusea uscată vs tusea productivă - diferențe, cauze, tratament
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • Mă doare capul când e frig - sinuzită?
  • Durerea de cap din sinuzită (cefaleea sinusală)
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.