intepaturi in zona inimii de o saptamana

28-01-2014
miamiuta
Nu este medic/terapeut
miamiuta
de o saptamana am intepaturi an zona inimii si ameteli si pulsul marit cateodata am facut EKG si nu a gasit nimic puteti sa imi dati un raspuns?
4 comentarii
0
28-01-2014, ora 13:22
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua !

Daca in urma consultului efectuat de medicul cardiolog nu s-au gasit probleme cardiace, e posibil sa aveti o stare de stress, de anxietate sau/ si o hipocalcemie/ hipomagneziemie ( scadere a calciului/ magneziului din sange ). Va recomand sa va adresati medicului de familie care, in urma consultului si, probabil, a rezultatului analizelor, va puteastabili un diagnostic. Va sugerez, dupa aceasta, sa efectuati si o consultatie de homeopatie- realizata de un medic homeopat sau cu competenta in homeopatie- in vederea prescrierii unui medicament
natural individualizat, cu efecte mai profunde asupra problemei pe care o aveti.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
28-01-2014, ora 13:51
miamiuta
Nu este medic/terapeut
miamiuta
am facut analizele la medicul de familie dar nu mia facut si calciu sau magzeziu din sange an schimb va dau cateva valori pe care nu le anteleg si poate ma ajutati dumneavoastra TSH 0, 02 HEMATOCRIT! 34, 65 VOLUM ERITROCITARMEDIU!78, 23 concentratie medie Hb/Eritrocit/ !36, 69 Ac Anti-Tireoperoxidaza (TPO)4, 3 VA MULTUMESC
0
28-01-2014, ora 18:32
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1. neaparat un control la dr. endocrinolog...TSH=0, 02..nu-i ok.eu am primit tratament..aceleasi simptome am avut

2.doar EKG v-a facut?.nu e suficient zic, mie mi-a facut si EKO cardiac si.sunt problemioare care, NU s-au vazut la EKG
dr chiar Nu vroia sa-mi faca.dar am insistat

sanatate
0
28-01-2014, ora 20:26
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Acele intepaturi si crize pot dura foarte putin si atunci cand ai facut ekg totul sa fie normal cel mai indicat este sa faci UN HOLTER adica sa ai un tensiometru care sati masoare tensiunea si pulsul timp de 24 de ore in care sa faci tot ce faci de obicei mie asa mi sa spus de la camera de garda de la CC ILIESCU spitalul de inima de langa fundeni.
Eu fac acest HOLTER acum a doua oara si se face cu trimitere de la medicul de familie la mai multe spitale sau clinici particulare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici