M-a înțeapă in zona inimii și îmi amorțește mâna stânga de o zi

27-11-2017
Roxana234
Nu este medic/terapeut
Roxana234
Buna ziua. De o zi m-a înțeapă in zona inmii și îmi amorțește mâna stânga ce se întâmpla? Îmi este foarte frica am 21 de ani și nu am mai avut pana acum aceste simptome și dacă vreau sa m-a întind sa dorm îmi amorțește mâna mai tare și m-a înțeapă și mai tare in zona inimii ca sa am durerile mai moderate trebuie sa stau in picioare sau sculata in fund. Mulțumesc și aștept un răspuns.
2 comentarii
0
28-11-2017, ora 16:35
Petru.Rotariu@Gmail.com
Nu este medic/terapeut
Petru.Rotariu@Gmail.com
Daca dormi pe partea stanga si blochezi circulatia la o mana e normal sa simti acele intepaturi.
Nu este recomnadat sa dormi pe partea stanga, cel putin eu nu pot.
Maini amortite pentru ca blochezi circulatia e ceva normal, nimic iesit din comun.

Mergi la un medic si verifica ce tensiune arteriala ai sau cumpara un dispozitiv de masurare si masoara singura.

Cum stai cu greutatea, esti obeza sau ai greutate normala?

Dieta joaca un rol major in sanatatea sanguina.
0
28-11-2017, ora 18:14
Roxana234
Nu este medic/terapeut
Roxana234
Mana imi amorteste chiar daca nu dorm pe partea stanga am doua zile in care nu mi se mai opreste intepaturile in partea spre inima daca fac efort ma doare daca trag aier in piept ma doare daca ma aplec ma doare mana imi amorteste doar cand ma pun in pat la culcare si in restu zilei foarte putin. sunt in anglia si engleza mea nu este foarte buna si nu stiu ce sa fac. despre mine am 21 ani 67 kg 1, 67m
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: