Intepatura inima

01-10-2020
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Buna ziua,
Mi se intampla de ceva timp sa am o intepatura la inima, in partea stanga oricum, si sub san e deranjant.Stiti cumva ce poate fi?am avut si simptome cand nu am putut sa respir din aceasta cauza. Deocamdata iau sotalol jumate seara. Cel mai deranjant e intepatura la inima, sau oricum in partea stanga. Este angina?
4 comentarii
1
14-10-2020, ora 10:39
Georgescu Marian
Nu este medic/terapeut
Georgescu Marian
Consultati un medic cardiolog ! Este posibil o angina insa pot exista mai multe cauze care pot duce la acele dureri ! Multa sanatate !
1
14-10-2020, ora 13:44
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Mulțumesc!
0
29-10-2020, ora 17:07
Dr. Darie Nicoleta
Cardiologie
Dr. Darie Nicoleta
Buna ziua.
Înțepătura parasternala stanga nu este sugestivă pt. Angina pectorala. Intrebarea mea este: pentru ce luati Sotalol? Aveti aritmii, hipertensiune? Poate fi în context hipertensiv, ori aritmic, ori o nevralgie intercostala, ori o scolioza cu iradiere la nivelul toracelui anterior, ori o costo-condrita. Angina pectorala este durerea toracica apărută după efort, la frig...
Va stau la dispozitie pt. Detalii.
Sanatate!
0
29-10-2020, ora 20:20
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Mulțumesc, dna dr. Sotalol mi-a fost prescris pt extrasistole. Acum uneori îmi mai bate inima aiurea, dar este altceva, ma supăra cumva în jos spre San. Mulțumesc ca mi-ați scris. O seara frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici