dureri si intepaturi in corp

20-10-2007
hilux
Nu este medic/terapeut
hilux
de aproximativ o luna am inceput sa am intepaturi in toata partea superioara a corpului parca ar fi niste arsuri, prima oara debutand cu niste dureri in partea stanga, in zona inimii si a gatului. Am si dureri de stomac si greturi cateodata chiar si varsaturi.La inceputul lui septembrie am avut si varicela totul incepand din momentul acela durerile si restul sinptomelor care le am acuma.mentionez ca intepaturile nu sunt foarte puternice dar nici placute nu sunt. As dori sa imi spuneti ce analize ar trebui sa fac sau ce altceva pentru ca am inceput sa am si atacuri de panica.
12 comentarii
0
20-10-2007, ora 00:00
medactiv
Identitate neconfirmată
medactiv
se poate pune si problema unei intoxicatii...
0
21-10-2007, ora 00:00
hilux
Nu este medic/terapeut
hilux
ce ar trebui sa fac pentru a verifica daca este sau nu aceasta intoxicatie?
0
21-10-2007, ora 00:00
medactiv
Identitate neconfirmată
medactiv
sa va investigati, efectuand - Determinarea metalelor Grele in organism.
0
28-10-2007, ora 00:00
hilux
Nu este medic/terapeut
hilux
am facut si aceasta investigatie totul este bine. Simt ca inebunesc.
0
28-10-2007, ora 00:00
medactiv
Identitate neconfirmată
medactiv
In primul rand, trebuie sa va linistiti.
sa faceti o serie de investigatii:
- alergologice, electrocardiograma, ecografie abdominala, investigatii hepatice, glicemia, calcemia, examen de urina, ex coproparazitologic.

Acele arsuri ar putea fi rezultatul inca al varicelei.

Atunci a fost varicela sau zona zoster?
0
29-10-2007, ora 00:00
hilux
Nu este medic/terapeut
hilux
a fost varicela sigur ca eram plin:). ecografia abdominala o sa o fac maine, in rest am facut toate analizele pe care le-ati trecut mai sus
0
06-11-2007, ora 00:00
hilux
Nu este medic/terapeut
hilux
si ecoagrafia a iesit buna nu mai stiu ce sa fac, am inceput sa am si niste dureri in mijlocul spatelui care ma trezesc noaptea pe orice fel de pat as dormi plus amorteli ale mainilor
0
06-11-2007, ora 00:00
medactiv
Identitate neconfirmată
medactiv
sa faceti o radiografie pulmonara si o electrocardiograma
0
24-01-2018, ora 15:13
datcu daniela
Nu este medic/terapeut
datcu daniela
Buna. Ai rezovat problema ? Am aceleasi simtome...
0
31-03-2020, ora 22:47
Ajutor 112
Nu este medic/terapeut
Ajutor 112
Buna seara, cum ati rezolvat problema ?
0
15-03-2021, ora 09:39
Camelia12
Nu este medic/terapeut
Camelia12
Buna ziua cum ati rezolvat problema si eu am aceleasi simptome? Furnicaturi in tot corpul spasme musculare dureri in piept si simt ca uneori imi tremura capul.
Multumesc
0
09-10-2021, ora 21:22
Maria2021
Nu este medic/terapeut
Maria2021
eu am aceasta problema, mi s-au spus că e ceva emoționa l însă așa cum spuneți și voi după efort intens, stres, epuizare fizica reapar aceste înțepături. Am luat calciu magneziu zinc d3, omega 3 care mă ajută uneori. Iau și antialergic și pe moment totul pare ok insa reapare la un interval de timp. Am descoperit recent că mi-a ieșit la un esudat nazal stafilococul auriu și asta mi-a a dat mult de gândit. De obicei e prezent cam la 40 la sută din populație și se consideră că nu prea trebuie trecut la rezultatul analizelor așa că nu am știut multi ani am făcut la același laborator de analize și nu apărea nimic. Cum am făcut la un alt laborator mi-a a scris prezenta acestui streptococ care da multe în corp pe piele mai ales când ai sistemul imunitar slăbit te ataca apar panici, înțepături, mici bubițe care dispar apoi roșeața fetei etc Tratamentul e cu antibiotic. Depinde ce tip e și la ce e sensibil pt că sunt și cazuri cu rezistenta la antibiotice. Mie mi-a zis că biseptol sau ciprinol ar fi bun după biograma. Incă nu am inceput tratamentul dar sper sa vad rezultate pozitive. O alta cauza ar putea fi și anumite substanțe chimice folosite la dezinfectarea hainelor, de când am aflat nu mai folosesc haine sh tratate cu folmaldehide fi bromura de metilen care nu ies la spălat ci tb neutralizate chimic cică. Practic din ce am înțeles depinde de sistemul imunitar in mare parte și dacă omori bacterii bune raman cele rele în corp și poți avea probleme și nu recomand antibiotice aiurea că strica flora bacteriana și un anumit echilibru
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  •