Interpretare analize suspiciune infectie transmitere sexuala

10-06-2021
Andrei33d
Nu este medic/terapeut
Andrei33d
Buna ziua!
Am efectuat analizele de tip: examen coproparazitologic care a iesit: avsente elemente parazitare intestinale

Urocultura: bacteriurie < 1000 ufc/mL

Urina biochimie - cori cetonici 15 mg/dL ( cand ar fi trebuit sa iasa negativ )

In urina sediment a iesit mucus prezent ( cand trebuia sa fie absent). Nu am niciun diabet.

Trebuie sa mai primesc rezultatele la coprocultura.

Tin sa precizez ca toate aceste semne de alarma au aparut in urma unui contact sexual doar oral neprotejat. Si ca simptome ar fi niste bubite rosii ca niste cosuri care apar si dispar pe corp, un miros neplacut la urinare si foarte spumoasa. Ramane spuma si dupa ce trag apa la toaleta. Uneori dureri abdominale si presiunea la urinare este destul de scazuta uneori cu un disconfort. Mai am niste afte pe in cavitatea bucala si niste bubite mici rosii pe limba. Mai am uneori o lipsa de pofta de mancare.

Am fost inainte de efectuarea analizelor la un control medical la urologie si dupa o inspectie mi s a spus ca nu pare sa am nimic dar sa fac aceste analize. Toate acestea mi au aparut in urma unui contact sexual oral neprotejat.

Ce imi recomandati? Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Viermii paraziți ar putea preveni afecțiunile asociate îmbătrânirii? Un studiu recent susține această ipoteză
  • Coprocultura
  • Viermii intestinali - tratament, cauze, simptome, diagnostic
  •