Ce pot face daca boala nu ma lasa sa ma concentrez? am tulburare schizoafectiva si aud o voce

06-03-2020
Alina.nst
Nu este medic/terapeut
Alina.nst
Ce pot face daca boala nu ma lasa sa ma concentrez?
Mentionez ca am tulburare schizoafectiva si aud o voce care spune ca e diavolul.
Imi distrage atentia si ma comport ciudat am spasme musculare si imi tremura gatul de câteva ori pe zi.
Va rog ajutati-ma!
16 comentarii
1
06-03-2020, ora 13:24
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Vorbește cu medicul psihiatru despre ce ți se întâmplă și îți va modifica schema de tratament.
0
06-03-2020, ora 17:38
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Ce tratament luați?
0
07-03-2020, ora 18:51
Alina.nst
Nu este medic/terapeut
Alina.nst
Invega
0
08-03-2020, ora 03:04
Cutarescu
Nu este medic/terapeut
Cutarescu
O simpla curiozitate:de ce ati ales aceasta poza la profil?
1
08-03-2020, ora 12:41
Alina.nst
Nu este medic/terapeut
Alina.nst
Pentru ca sunt o umila credincioasă
0
08-03-2020, ora 12:43
Alina.nst
Nu este medic/terapeut
Alina.nst
Am inceput sa iau si depakine desi doctorita mi l-a scos. Am luat la nevoie, marți am consultul si deodată a aparut aceasta lipsă de concentrare, dar nu persista tot timpul.
1
08-03-2020, ora 13:17
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Depakine este ok cu invega!
0
09-03-2020, ora 09:25
Alina.nst
Nu este medic/terapeut
Alina.nst
Stiti cumva ce suplimente as putea lua pentru concentrare? Magneziu?
1
09-03-2020, ora 11:15
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
MAGNOSUN 0 1 0
0
09-03-2020, ora 18:35
Alina.nst
Nu este medic/terapeut
Alina.nst
Va multumesc !
0
09-03-2020, ora 21:10
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Pt puțin
1
12-03-2020, ora 00:14
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Poti incerca si neuromultivit. Invega sau risperidona se folosesc în astfel de cazuri.
0
12-03-2020, ora 15:46
Alina.nst
Nu este medic/terapeut
Alina.nst
Mulțumesc Cristi
Am avut marți consultul medical si mi-a dat doctorita Tanakan
1
15-03-2020, ora 00:55
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Iti spun eu ce trebuie sa faci, dar nu cred ca vei face... Ca sa scapi de voci si de schizofrenie trebuie sa arunci la gunoi toate aceste mizerii care ti-au nenorocit viata: dumnezei, diavoli, ingeri, sfinti, Iisus, fecioara Maria si alte persoanlitati inventate, biserica, popi, tot... Inceteaza a mai lasa pe altii sa se joace cu creierul tau ! Crede-ma, ca adevaratul dumnezeu ti-a dat creier ca sa il folosesti nu sa participi la ritualuri de spalare pe creier. Religia mistica si primitiva nu are nici o treaba cu Dumnezeu. Ok, tu fa ce vrei, dar la final cand te vei satura de chinui si nu vei mai rezista, adu-ti aminte sa incerci si ce ti-am zis eu. Ca oricum nu mai ai nimic de pierdut... Sa stii ca asta nu ti-o spun din carti, ci de ce am experimentat eu direct pe pielea mea... Si tine minte inca ceva. Daca e sa existe vreo forta supranaturala in universul asta, ea este una buna, un Dumnezeu iubitor, nu exista draci, satane si diavoli... astea sint inventiile bisericii. Stai linistita, ca nu te va pedepsi nimeni, nu exista nici o forta care sa-ti faca rau. Si nu trebuie sa faci nimic pentru a-i face pe plac nimanui. Esti deja o minune a naturii si esti perfecta asa cum esti ! Hai, fa-te bine, te rog eu !
0
22-03-2020, ora 16:55
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Bună ziua,

Țineți legatura permanent cu medicul psihiatru si comunicati-i toate simptomele pe care le aveti pentru a va putea ajusta dozele sau schimba schema de tratament.
1
25-03-2020, ora 18:31
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Magnerot si neuromultivit pentru concentrare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: