Intrebare stafilococ b secretie col

09-10-2020
Betmel
Nu este medic/terapeut
Betmel
Buna seara, urmare a culturii secretiei col mi a iesit stafilococ b, iar la examenul microbiologic al secretiei vaginale a iesit flora bacteriana nr coci gram+, singurele simptome fiind urinare frecventa cantitate normală fara usturimi si la abdomenul inferior o senzatie de balonare.Mi s a recomandat augumentin 10 zile, biosun, vit D, 4bones plus, cystone, ovule cervucid. După primele zile de tratament senzatia de urinare a dispărut, insa până la terminarea tratamentului a apărut din nou.
Ma gandesc sa fac si sumar de urina si urocultura si sa consult un urolog.precizez ca nu am alte simptome, sau o sete excesivă, urinez fara alte probleme. De asemenea, cunosc faptul ca am calcul de 4 mm, in calicele mediu la rinichiul stang, si uneori dimineata simt o usoara durere de spate care trece pe timpul zileiMultumesc
1 comentarii
0
09-10-2020, ora 22:11
Betmel
Nu este medic/terapeut
Betmel
Ma gandesc, poate sa mi recomandati si analize de sange pentru a ma duce pregatita la consult pe langa urocultura si sumar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Celulele imune pot proteja împotriva infecției cu stafilococ
  • Escherichia coli și Staphylococcus aureus, distruse în lumină de intensitate scăzută
  • De ce vaccinurile antistafilococice nu funcționează la oameni?
  •