intrebare despre apendicita :(( | Forumul Medical ROmedic

intrebare despre apendicita :((

28-06-2010
femeia
Nu este medic/terapeut
femeia
am apeticita si ma tem sa merg la spital pentru ca nu mai sunt virgina si mi-e teama ca sa nu faca niste analize sa vada daca sunt sau nu sunt virgina

intrebarea e daca te intreaba daca esti virgina sau nu ?
4 comentarii
0
28-06-2010, ora 18:55
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, BucureÅŸti
Dr. Boia Iulia Cristiana
dacă chiar ai apendicită ar trebui să mergi la spital pt că se poate agrava tare starea ta şi să fie urâtă de tot operaţia apoi, tratament cu antibiotice, şi multe alte neplăceri!!!!
Deci du-te la spital, la o cameră de gardă de chirurgie şi fii sigură că dacă ai apendicită nu va sta nimeni să te întrebe despre viaţa sexuală!
0
28-06-2010, ora 19:01
femeia
Nu este medic/terapeut
femeia
ms mult miau povestit niste fete cum a fost la ampeticita si ele miau zis ca leau intrebat daca e fata mare sau nu

am ampeticita si nu o mai pot suporta trebuia sa merg acum 1 saptamana la spital chiar mia zis tata sa merg si eu de teama am refuzat sa merg
0
28-06-2010, ora 21:50
andrab23fly1
Nu este medic/terapeut
andrab23fly1
Daca e intr-adevar apendicita se poate agrava! Nu fa dintr-o problema usor rezolvabila una foarte dificila! Si daca-ar fi sa te intrebe cineva daca esti virgina in vederea unui consult ginecologic, desi nu cred, nu e asa de grava situatia decat daca ai ajunge intr-o stare foarte rea la spital cu infectie (nu vreau sa te sperii dar se poate si muri dintr-o asa prostie), asa ca nu intarzia sa mergi la spital.
0
28-04-2018, ora 14:03
Mgheorghias
Nu este medic/terapeut
Mgheorghias
Buna ziua! M am operat acum 11 zile de apendicită si totul a decurs normal. Astăzi cand am fost sa imi scoată firele de la un fir a iesit grăsime. A stors doamna asistenta, nu mi a dat nimic sa iau si mi a mai spus sa ma duc la ea peste 2 zile. Eu nu am febra operatia a spus că este bine nu ma doare nu e roșie dar m a speriat cand mi a curs grăsimea Asta... Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Trebuie sa imi fac grija?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •