Intrebare radiologie dentara - gingie care imi sangereaza de ceva timp

06-10-2018
Alina11i
Nu este medic/terapeut
Alina11i
Daca am o gingie care imi sangereaza de ceva timp, ce tip de radiografie ar trebui sa fac? Am vazut ca sunt mai multe feluri
3 comentarii
0
09-10-2018, ora 10:27
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Initial faceti o radiografie panoramica ( OPG ) si veti fi directionat de medicul curant si spre alte investigatii daca este necesar.
0
09-10-2018, ora 11:23
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua, va recomand un control pentru ca un medic sa vada situația dumneavoastră clinica și apoi veți primi trimitere către radiografie dacă este cazul. Este posibil ca aveți o acumulare de tartru sau placa bacteriana cre după ce este îndepărtată sângerarea poate sa dispară. O zi buna!
0
09-10-2018, ora 20:48
Alina11i
Nu este medic/terapeut
Alina11i
Pai am facut detartraj, am primit si tratament cu pasta cu tetraciclina dar tot imi sangereaza si ma doare. Mi-e cam teama de parodontoza..

La cea panoramica ma gandeam si eu..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: