Întrerupere anticoncepționale
Salutare!
Am luat anticoncepționale timp de 1 an, in urma cu 3 luni le-am intrerupt, timp de 2 luni mi-a venit cum îmi venea înainte de începerea tratamentului contraceptiv. Am 15 zile întârziere și 3 teste de sarcina negative. Motivul lipsei menstruației ar putea fi din cauza stopării pastilelor?
Am luat anticoncepționale timp de 1 an, in urma cu 3 luni le-am intrerupt, timp de 2 luni mi-a venit cum îmi venea înainte de începerea tratamentului contraceptiv. Am 15 zile întârziere și 3 teste de sarcina negative. Motivul lipsei menstruației ar putea fi din cauza stopării pastilelor?
1 comentarii
Da. Se produc anumite dereglari hormonale daca iei anticonceptionale.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4e posibil sa iau 2 luni fara intrerupere a.c.?
- 3vreau sa intrerup anticonceptionalele
- 17Intreruperea anticonceptionalelor
- 3yasmine timp de 6 luni si le-am intrerupt, pot sa reiau?
- 4Intrerupere si reluare anticonceptionale
- 4Intreruperea anticonceptionalelor
- 4Intrerupere primirii anticonceptionalelor
- 11intarzierea menstruatiei dupa intreruperea anticonceptionalelor
- 4Am intrerupt anticonceptionalele. De ce mi-e rau?
- 2Pot intrerupe anticonceptionalele dupa 6 zile daca ma simt rau?
- 0Intrerupere Logest
- 0Anticonceptionale microgynon intrerupte
- 1Intreruperea anticonceptionalelor.
- 0Menstruatie la dupa cateva zile de anticonceptionale
- 3Intreupere anticonceptionale
- 2Intrerupere anticonceptionale Yasmine
- 0Efecte adverse anticonceptionale. Ce se intampla daca incetez sa le mai iau?
- 0Ce se intampla daca nu am intrerupt 7 zile administrarea anticonceptionalelor?
- 1Întreruperea anticoncepționalelor Belara si reînceperea lor
Mai multe informații despre: intreruperea anticonceptionalelor
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
