iritatie la abdomen

03-03-2011
minodora_diana
Nu este medic/terapeut
minodora_diana
buna...sunt si eu noua pe aici as avea o intrebare...de mai mult timp mi-a aparut o iritatie pe abdomen din cauza la curea si acuma pur si simplu nu imi mai dispare...tot timpul am o pata rosiatica si mai ales am mancarimi...am folosit diferite creme dar fara nici un rezultat...nu mai stiu ce sa fac pentru ca se vede si mai ales ma deranjeaza...uneori mi se face si rana...va rog ajutati-ma cu un raspuns...va multumesc!
4 comentarii
0
03-03-2011, ora 11:55
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Esti sigura ca e doar o iritatie de la curea?Ar fi bine sa te vada si un dermatolog...sa nu fie tinea corporis...mai ales ca te maninca.Daca se confirma la analize aceasta ciuperca, atunci ti se va indica un trat. medicamentos si doua feluri de unguente si o igiena stricta.Multa sanatate!
0
04-03-2011, ora 17:49
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Iritatia este la nivelul cataramei de metal ?
0
08-03-2011, ora 11:08
minodora_diana
Nu este medic/terapeut
minodora_diana
da, iritatia este la nivelul cataramei...daca nu port curea o perioada imi trece rana si doar ca ramane pata rosie si am mancarimi...cand imi pun iarasi curea apare din nou adica mi se face rana si mancarimile devin mai puetnice...va multumesc pentru raspunsuri
0
21-12-2023, ora 18:32
Dumitrascu Cosmin
Nu este medic/terapeut
Dumitrascu Cosmin
Buna seara aceasi problema o am si eu de la catarama cred curea am o pata rosie si ma mananca.
Ce pot face. Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.