irm cerebral

22-02-2011
miriam18
Nu este medic/terapeut
miriam18
buna seara!
ma numesc maria si am 48 ani, si in urma unor dureri mari de cap si tratamente care nu m-am ajuat, am facut si un examen IRM cerabral.
concluziile au fost acestea:la nivelul jonctiuniii cranio-sninale, post lateral dreapta, formatiune relativ bine delimitata, 47/10mm, cu hipersemnalT2si izosemnalT1, iar postcontrast nn capteaza gadolinium.
va rog respectos, sa ma lamuriti ce inseamna acesta...si care ar fii sfatul unui speciacialst in aceasta situatie.
cu multumiri anticipate
maria
3 comentarii
0
22-02-2011, ora 18:50
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Medicul care ti-a facut investigatia nu ti-a explicat nimic? sau nu ai inteles tu?
0
22-02-2011, ora 18:55
miriam18
Nu este medic/terapeut
miriam18
nu mi-a zis altceva, decat m-a sfatuit sa cer o programare la spitalulBagdasar la bucuresti. mentionez ca locuiesc in provincia la braila.
aparte fap[tul ca am inca dureri cerebrale, a mai aparut o senzatie dura, ca bratul drept il simt amortit si cu furnicaturi si nn prea il pot folosi bine.
0
22-02-2011, ora 21:04
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cred ca atr tb. sa urmezi sfatul med. si sa te adresezi acelui spital sau sa vii la Iasi la spit. de neurochirurgie la prof.Poeata, este un medic deosebit.Daca te hotarasti sa vii la Iasi sa-mi spui.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.