Jena in gat

19-07-2012
NCarmenn
Nu este medic/terapeut
NCarmenn
Simt ceva in gat care ma jeneaza. Nu am avut nici o raceala sa zici ca in urma unei raceli am inceput sa simt ceva. Nu stiu ce sa fac, trebuia sa ma duc cu mama astazi la medic dar ea nu a putut ajunge. Ce ar putea fi ? De durut nu ma doare. Ma puteti ajuta ?
Multumesc !
2 comentarii
0
19-07-2012, ora 08:58
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Uita-te atenta in oglinda daca nu esti inflamata cumva sau daca nu ai pungi de puroi. Acu 2 sapt aceleasi simptome am avut si eu, putina jena in gat, fara dureri mari sau raceala. Nu i-am dat mare importanta si am luat tot felu de pastile mai mult sau mai putin cunoscute pt tratarea rosului in gat. Intr-un final, uitandu-ma in oglinda am observat pungi de puroi in tot gatul..am mers la medic si de fapt este o infectie, un stafilococ sau ceva de genu. Mi-a dat antibiotice fff tari si Trachisan pt supt din 2 in 2 ore. Din cate am inteles este o epidemie, foarte multa lume are aceasta infectie care in mare parte se face de la aparatele de aer conditionat sau daca ai baut dupa cineva, sau ai mancat cu tacamurile cuiva infectat. Sfatul meu e sa mergi la doctor deoarece se trateaza destul de greu daca lasi sa se inflameze prea tare. Multa sanatate!
0
19-07-2012, ora 20:33
NCarmenn
Nu este medic/terapeut
NCarmenn
Multumesc frumos pentru ajutor ! Sper sa nu fie altceva mai rau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: