Junghiuri la inima si parca se umfla ceva inauntru

11-12-2021
Anonim878
Nu este medic/terapeut
Anonim878
Buna ziua, am 35 de ani, barbat
De 3 luni au inceput usoare dureri pe parti, in abdomenul inferior, care s-au transformat in borboroseli si parca ceva se umfla inauntru.Dupa toate acestea au inceput si junghiuri la inima si in spate, cateodata ma doare toata partea stanga a corpului, parca ma dor toate.Am facut
Ecografie abdominala -aer in stomac, splina e ok, pancreasul nu s-a vazut din cauza aerului din stomac
Colonoscopie-totul ok
Gastroscopie-o usoara gastrita prima data apoi am repetat nu mi-a mai spus de gastrita, doar de o hernie hiacala
ct-rinichi, un mic chist la rinichiul drept
Ekg si ecocardiografie, a spus ca e ok si sa revin peste doua luni cu analize amanuntite
Analizele de sange au iesit bn
Cu toate astea, ma simt din ce in ce mao rau
Am eliminat gluten, zahar, alcool, cafea
Va multumesc frumos
2 comentarii
0
11-12-2021, ora 19:27
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Cititi cu multa atentie despre Simdromul Roemheld de pe net, tot ce vi se intimpla este foarte bine descris aici, toate simtomele si palpitatiile sunt ca urmare a balonarilor (bolboroseli cum spuneti) si a herniei hiatale, va dau un pont, nu mai mincati ciorbe o perioada, ptr ca au multe legume si carne ce ajuta la procesul de fermentatie si balonare , acestea la rindul lor produc palpitati si senzatia de rau. Consumati alimente consistente, carne fripta, oua, brinzeturi si alimente ce nu fermenteaza.
0
13-12-2021, ora 19:48
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
În plus, recomand să mai consultați și un alt medic cardiolog.

dr Petre Mureșan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: