Limba încărcată substanță gălbuie, sfat

24-06-2020
sandux
Nu este medic/terapeut
sandux
Buna ziua as avea nevoie de un sfat.Eu am fost diagnosticat cu Eczematide Psoriaziforme, explicația primită a fost că din cauza unei substanțe sau mai multor substante alimentare sau chiar materialul unei plimbe, infecții etc intra in sânge atunci anticorpii Imunoglobulinei E se înmulțesc atacând acea substanță cobsuderand-o străină, un dușman și de aici acele explozii pe piele.Intr-o zi am incercat sa îmi curat limba de o substanță gălbuie care se afla acolo tot timpul pe limba și imediat am simțit mâncărimi, arsuri pe piele, de fiecare data când ating acel puf simnt o stare febrilă iar petele de pe piele sunt dureroase și cu mâncărime.Nu înțeleg conectiunea? Sa fie h. Pylori? Candida? Nu știu cu ce sa incep ? Un Dermatolog sau un ORL-ist?
1 comentarii
0
29-06-2020, ora 08:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Limba.. este oglinda tractului digestiv !
am mai scris pe forum.. cum arata limba asa arat si intestinele..legate intre ele prin nervul Vag si prin sistemul limfatic
deasemena am mai scris Ca.. si boile alergice si bolile autoimune. tot pornesc din Intestin.
Acel conflict despre care scrii in mesaj... dintea alergenii alimentari si sistemul limfatic anume in intestin se petrece
asaca Citeste Aliemente Alergene..si le excluzi complet din alimenattie
cure naturiste de detox si curatare a tractului digestiv
alimentatie si Hidratare corecta
Adaugă un comentariu / răspuns

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.