Senzatie de corp strain in gat si limba alba

22-02-2018
BG344
Nu este medic/terapeut
BG344
Buna seara, am si eu mai multe nelamuriri, si nu stiu ce sa mai fac. M-am trezit cu o senzatie de corp strain in gat si cu limba incarcata, m-am dus la ORL unde mi s-a spus Faringoamigdalita si mi s-a dat Claritin, Bixtonim, si Tavanic antibiotic, si un probiotic. A trecut o saptamana de cand iau Tavanicul si nu ma simt refacut, salivez mult, mi se usuca buzele si limba e tot incarcata. Si acum dupa ce am luat ultima pastila de Tavanic am avut o senzatie de nu stiu cum sa o descriu in gat, greata sau ceva de genul, si ceva gen depresie si ma simteam foarte slabit. Se poate sa fie de la Tavanic sau de la infectia in gat faptul ca salivez mult, am limba incarcata si mai am momente cand simt ceva pe gat? E ceva grav ?
2 comentarii
0
22-02-2018, ora 21:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu. in gat nu e grav
ai mari probleme gastro-intestinale
anume din acest motiv.. cand ai gresit cu ceva allimente acre, acide, citrice..teia trezit cu limba incarcata
restul a fost total gresit
luai un antacid si tineai regim 3 zile.. trecea de la sine
acum e cazul de consult la Gastrologie
PS
cand intri pe un forum.. mia citeste ce sa scris despre acest subiect inainte
0
22-02-2018, ora 22:05
BG344
Nu este medic/terapeut
BG344
Ma scuzati ca nu am citit inainte, dar voiam sa expun problema mea, e ceva grav ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.