Lipsa menstruatiei, interpretare test sarcina, simptome.

11-11-2018
Katyth
Nu este medic/terapeut
Katyth
Buna ziua. Sunt in a 51 zi de ciclu, iar menstruatia nu mi-a venit. Am un ciclu neregulat( de la 28 la 40 zile.)
Mi-am facut 3 teste, cu prima urina de dimineata.
-primul in ziua 39 de ciclu-negativ
-al doilea in ziua 44 -negativ
-al treilea in ziua 47 -negativ
Teste de sarcina erau de tip banda, dintre cele mai ieftine, nefiind cele mai scumpe pot sa nu depisteze o sarcina ?
E posibil sa fiu insarcinata avend in vedere zilele in care am folosit testele de sarcina? sau e prea devreme?
Cateva simptome sunt: dureri relativ puternicede ovar drep in zilele -36-39 ale ciclului, astazi ziua a 51 dureri/sensibilitate de mamelon.
O parere mi-ar fi de mare ajutor.
Va multumesc.
p.s am programare la ginecolog ptr sapt viitoare.
2 comentarii
0
11-11-2018, ora 21:48
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Testele de sarcină nu mint, chiar dacă sunt ieftine.Toate sunt negative, deci posibilitate de a fi rezultate eronate nu există. Menstruația neregulată, durerile de partea ovarului drept ne spun că se impune neapărat un control ginecologic.Deci răbdare, programarea e făcută și se va lămuri problema.
0
12-01-2019, ora 00:57
Andreeabe
Nu este medic/terapeut
Andreeabe
Bună seara, am și eu o problemă, mi-a întârziat menstruația o lună, am dureri de ovare, țin sa menționez ca am avut contact sexual neprotejat, dar din punctul meu de vedere nu este caz de sarcină, am făcut un test care a ieșit negativ, urinez normal, uneori am dureri de sâni, am motiv de îngrijorare?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: