Ma dor maselele foarte rau

05-08-2018
Alex Florin 99
Nu este medic/terapeut
Alex Florin 99
Salut, am 19 ani, am mai avut probleme cu dantura si am fost la stomatolog de ''N'' ori.Am 3 implanturi, urmeaa sa-l fac si pe al4-lea, am avut plombe care s-au spart ori s-a mancat maseaua de tot si doua extractii.Toate bune si frumoase pana acum o luna si ceva, de atunci ma dor mereu, nu este i(nu merge tasta, ma scuati)sa nu ma doara, durerile sunt destul de suportabile dar totusi deranjante.Cu toate astea, am avut si 2 episoade urate rau de tot.Acum vreo doua saptamani, seara, au inceput sa ma doara execrabil, pana dimineata m-au durut, m-au lasat foarte greu cu un algocalmin si un paracetamol, ieri am patit la fel, m-au durut pana ai dimineata(efectiv imi venea sa ma urc pe pereti)Chestia e ca atunci cand ma dor in halul asta, incepe sa ma doara si obraul, in fata urechii unde se leaga maxilarul de mandibula, sub mandibula si la tampla.Se simte o durere continua, intensa(nu sunt junghiuri)si ma doare mai rau daca incerc sa fac masaj tamplei.Acum m-a lasat, dar tot se mai simt niste furnicaturi la gingie(am apasat cu degetul pe gingie si in unele locurii ma doare mai tare, doar ca e la fel gingia, nu e nimic iesit in relief si gingia de pe langa aceste masele e usor alba).Ma duc vinerea asta la stomatolog, daca ati putea sa-mi spuneti cam ce e, as aprecia.Nu prea mai am rabdare.
2 comentarii
0
05-08-2018, ora 10:14
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Este posibil sa aveti o infectie la nivelul dintilor si sa fie nevoie de tratament cu antibiotice.
0
06-08-2018, ora 17:30
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
aveti o radiografie sa o vad si eu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •