Malforamtie!!

09-07-2012
Gia96
Nu este medic/terapeut
Gia96
Buna ziua, am o problema destul de jenanta. Am aproape 17 ani si am o malformatie la degetele de la picioare. La piciorul stang degetul mare nu este format, adica este ca un fel de 'ciot' nu are forma unui deget normal, iar la piciorul drept degetul al 2-lea si cel de al 3-lea sunt lipite fiind acoperite de un fel de saculet si in comparatie cu celelalte nu sunt de dimensiuni normale, sunt putin mai mici. Pana acuma nu am putut sa merg sa ma interesez de o eventuala operatie pentru ca trebuie sa astept sa termin de crescut. Credeti ca am vre.o sansa ca degetele mele sa devina la normal printr.o anumita operatie? Si daca ta si va pricepeti puteti sa imi spuneti de ce operatie este nevoie, ce sanse sunte sa arata 100% normal, cam ce costuri ar implica, riscuri si un loc bun unde s.ar putea efectua operatia. Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
11-07-2012, ora 11:52
Gia96
Nu este medic/terapeut
Gia96
Atatea vizualizari si nici un comentariu. Va rog, ajutati-ma macar cu niste sfaturi sau pareri.
0
12-07-2012, ora 12:00
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu am inteles exact natura deformatiei. Puteti sa-mi trimiteti pe mail o fotografie a piciorului?
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.