mancarime genitala... infectie urinara?! | Forumul Medical ROmedic

mancarime genitala... infectie urinara?!

05-06-2010
ermen
Nu este medic/terapeut
ermen
buna ziua.am mai scris pe acest forum despre problema mea si nu s-a rezolvat dupa un sfat primit.am o senzatie ft ciudata, mancarime, nu durere la mictiune, chiar la ultimele picaturi dar in zona vaginala.dupa mictiune senzatia nu dispare.mentionez ca aceste simptome mi-au aparut chiar dupa cateva zile de la primul meu contact sexual, adica cam acum 3 saptamani.mi s-a prescris de catre un medic de pe forum nidoflor crema si spalaturi vaginale.nu au functionat.ajutati-ma va rog!
5 comentarii
0
05-06-2010, ora 13:43
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
buna...incearca sa nu te scarpini ca faci mai rau...de ce nu mergi la un ginecolog? e cel mai bine...ca pe forum nu rezolvi mare lucru decat un sfat sau o parere...nu e grav..mai au femeile si mancarimi ca ale tale dar trebuie mers la o consultatie..sa.nu-ti fie rusine, abia ai inceput viata sexuala si de acum incolo trebuie sa mergi la ginecolog indiferent de jena pe care o ai...rusinea trece repede..o sa vezi...
0
05-06-2010, ora 16:33
ermen
Nu este medic/terapeut
ermen
eu ma gandeam sa nu fie o infectie urinara ceva.o sa fac niste teste de urina prima oara cred.de exemplu sunt zile in care nu am nici o jena, si unele in care am senzatia ca trebuie sa ma urinez 100/zi plus acea mancarime.
0
07-06-2010, ora 15:35
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
e bun si testul de urina...sa faci direct UROCULTURA dar trebuie si ginecolog ca sa te linistesti...
0
07-06-2010, ora 19:49
ermen
Nu este medic/terapeut
ermen
am sa merg indata ce imi fac un pic de timp...ai undeva in iasi unde imi recomanzi sa merg?si cam cat ar costa?
0
08-06-2010, ora 15:36
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
imi pare rau dar nu sunt din iasi...nu cunosc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •