Mancarime piele pe fond nervos

16-05-2020
ElsEls
Nu este medic/terapeut
ElsEls
Buna ziua ! De ceva timp cam de o luna ma mănâncă pielea dar nu mereu. Nu am nicio bubiță eczema sau ceva pe piele ci pur și simplu ma mănâncă. Acum o sapt mi am făcut set complet de analize plus pt boli infecțioase HIV siflilis hepatita B C și toate negative, transaminazele in parametrii normali ca ma gândesc dacă era cv hepatic s-ar fi văzut. Alergică nu ma știu la nimic nici medicamente nici mâncare mănânc aproape la fel mereu. Coproparazitologic negativ.. medicamente nu prea iau de fel decât la menstruație. Într-adevăr de câteva luni bune sunt stresată, anxioasa putina depresie nu știu mi-au apărut și coșuri pe fata iar eu nu prea am probleme cu tenul.. ce ar trebui sa fac ?
3 comentarii
0
16-05-2020, ora 19:30
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara

Ar trebui sa incercati sa indepartati cauza stresului, anxietatii, depresiei...
0
17-05-2020, ora 08:49
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua
Ar fi bine sa mergeti la un psiholog sau psihiatru pentru terapie.
O zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
0
21-05-2020, ora 14:30
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Daca analizele au ieșit bine inseamna ca problema dumneavoastră are o cauza psihică și nu organică. Apelați la un psiholog clinician in vederea identificării cauzei/cauzelor anxietatii, iar apoi să lucrați asupra acesteia/acestora in cadrul ședințelor de terapie psihologica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •