masea
buna ziua, de cativa ani am o masea scoasa, dar de ceva vreme locul care a ramas gol s-a infectat sau cariat nu stiu exact, e negru ca o carie si dureros, nu stiu ce ar putea fi din moment ce nu mai am nici urma de masea? stiti cumva ce ar putea fi? multumesc
2 comentarii
Daca dintele a fost extras in intregime nu are cum sa apara asa ceva. Probabil a ramas un mic rest
Problema e ca nu a ramas nimic pt ca am vazut maseaua intreaga cu tot cu radacina scoasa. Locul nu s a mai acoperit cu gingie si am ramas cu o gaura care osoasa care acum s a Innegrit si emana un miros urat si uneori chiar dureri.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5Umflatura dupa extractia maselei de minte
- 6fumatul dupa extractie
- 5durere dupa extractie - e normal?
- 3extractie cu umflatura
- 11Formatiune alba in locul extractiei
- 4probleme stomatolog
- 7Extractie masea de minte. Rog ajutor.
- 8granulom si abces...pot scapa de extractie?
- 4Aparat dentar mobil sau extractie premolari permanenti
- 4Hepatita B si extractia dentara
- 7Usturimi faringe sus in spatele luetei
- 4Extractie masea si dintele vecin dislocat
- 2Operație sau extracție
- 3Buza, gingie si barba amortita
- 3Extractie premolari, pareri
- 4Extractie incisiv superior
- 1Extracție masea pacient diabetic
- 1Exctractie dentara
- 1Tratament carie după extracție măsea și premolar
- 1Scoatere fire dupa extractie
Mai multe informații despre: Extractia dentara
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
