masea
buna ziua, de cativa ani am o masea scoasa, dar de ceva vreme locul care a ramas gol s-a infectat sau cariat nu stiu exact, e negru ca o carie si dureros, nu stiu ce ar putea fi din moment ce nu mai am nici urma de masea? stiti cumva ce ar putea fi? multumesc
2 comentarii
Daca dintele a fost extras in intregime nu are cum sa apara asa ceva. Probabil a ramas un mic rest
Problema e ca nu a ramas nimic pt ca am vazut maseaua intreaga cu tot cu radacina scoasa. Locul nu s a mai acoperit cu gingie si am ramas cu o gaura care osoasa care acum s a Innegrit si emana un miros urat si uneori chiar dureri.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Este urgenta?Cat de grav?
- 0Abces obraz dupa extractie molar minte
- 1Durere la mestecat/rece/cald la coroana provizorie masea
- 1Durere ATM - CT întreg sau doar CT ATM bilateral?
- 6Veruca/Papilom în cerul gurii.
- 2Chist maxilar cu sinuzită
- 3Radiografie dentara
- 0Despre dinți
- 1Puncte alb-galbui pe mucoasa obrazului
- 1Aparat dentar