masea cu infectie (puroi) extractie

16-11-2011
amelamel
Nu este medic/terapeut
amelamel
Buna seara, am o prietena care locuieste in Olanda si are un baietel de aproape 4 ani si ma sunat azi disperata ca i sa umflat baietelului ei masea si ca a fost la doctor acolo in Olanda si i sa facut copiluilui extractie.Acum dupa extractie eu stiu ca normal trebuie sa i se dea antibiotic pt a curata infectia, dar doctorul de acolo ia zis ca se trage singura in citeva zile.Acum cer si eu ajutorul dumneavoastra ca sa i pot transmite si ei sa o linistesc.Acolo nu se pot cumpara antibioticele decit cu reteta de la medic.
Si vreau sa stiu daca este adevarat ca infectia se retrage singura sau chiar are nevoie copilul de antibiotice sa nu cumva sa pateasca ceva mai tarziu.
va multumesc
5 comentarii
0
16-11-2011, ora 23:37
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Majoritatea extractiilor nu necesita administrarea de antibiotice. La dintii de lapte, cu atit mai putin.
0
17-11-2011, ora 09:07
vizake
Nu este medic/terapeut
vizake
buna ziua am si eu o intrebare si am vazut sunt niste oameni priceputi care ne pot ajuta cu cate o idee pe fiecare care avem probleme cu dintii !! De vre'o 2 zile mi s'a umflat obrazul si cred k am un abces cu puroi.iar cat despre dintele care este cu pricina daca apas pe el nu am nimik dar deasupra dintelui adica la gingie este o umflatura si sigur este abces.v'a rog frumos recomandati'mi un tratament s'au ce as putea face in cazul acesta.!v'a multumesc frumos -
0
17-11-2011, ora 11:00
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Faceti o vizita dentistului dvs pt a se putea stabili un diagnostic si a se face tratamentul.
0
18-11-2011, ora 22:56
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
@amelamel, v-am trimis un mesaj privat.
0
21-11-2011, ora 16:19
vizake
Nu este medic/terapeut
vizake
multumesc am fost m'a curatat am urmat tratament si acum o s'a mi se plombeze dintele ;) si totul e ok oricum multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •