Masea de minte

01-11-2018
Nao
Nu este medic/terapeut
Nao
Buna, am o masea de minte, defapt doua, una iesita dr ceva vreme si ea gresit, si cealalta acum a iesit si tot gresit iesita, catre obraz si ma doare, dar nu neaparat maseaua ci locul de imbinare a mandibulei cu maxilarul.. am avut inainte aparat dentar si mi s.au facut deja 2 extraxtii pe ambele parti... ce ar trebui sa fac acum? Ar trebui extrase si acestea sau exista posibilitatea sa se corecteze cumva, eu avand inca putin spatiu de la celelalte extractii... am nevoie urgent de un raspuns! Multumesc mult! Sanatate
1 comentarii
0
01-11-2018, ora 13:07
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, molarii de minte care dau probleme prin pozitia lor se indica a fi extrasi. In cazul dumneavoastra daca mai exista spatii intre alti dinti, intrebati medicul ortodont daca mai sunt necesari molarii de minte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Celulele stem din mandibulă ar putea repara articulațiile
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Tratament inovativ pentru disfuncția articulației temporomandibulare
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •