masea umflata, ce sa fac?

04-04-2013
temik
Nu este medic/terapeut
temik
Buna seara.
Am 20 de ani si chiar in Noaptea de Inviere ( adica Sambata seara, 30 martie ) cred ca m-a tras curentu si a inceput sa ma doara maseaua din stanga jos.
Acolo am o plomba dar o parte din masea e rupta.
Durerea nu era chiar infernala ( pentru ca am simtit cat de groaznica poate fi cu adevarat o durere de masea ) insa era deranjanta, chiar un pic mai mult.
Dupa doua zile mi s-a umflat si m-am dus la farmacie unde mi s-a recomandat Oxacilina luata la 6 ore.
Insa dupa ce am luat cam de 6 ori pastile, nu simt o ameliorare notabila, si urechea stanga a inceput sa ma deranjeze ( foarte putin ) iar acum recent tot in partea stanga a gatului simt o inflamare.
As dori sa evit stomatologul doarece sunt somer si nu am asigurare iar in ce priveste partea financiara de asemenea nu prea imi permit sa merg la un cabinet privat decat daca este neaparata nevoie.
Ce ar trebui sa fac ?
Multumesc anticipat.
O seara buna !
1 comentarii
0
04-04-2013, ora 22:35
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Faceti o radiografie si mergeti la doctor. Nu stiu din ce oras sunteti, dar cu siguranta trrebuie sa fie un serviciu de urgenta unde sa vi se puna un diagnostic, sa vi se rezolve urgenta si sa vi se spuna care este pasul urmator.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar aftele bucale?
  • Ce sunt aftele bucale și cum să le tratezi
  •