Măsea umflata pana la ochi

31-08-2019
Andreea000000
Nu este medic/terapeut
Andreea000000
Buna seara
Sunt din Timisoara
Am o măsea in partea stânga care are o gaura in ea si se vede ceva alb pe ea(nu e mâncare) acum câteva zile simțeam ca am ceva in acea gaura si am băgat degetul sa scot acea mizerie si de atunci a devenit mai sensibila, m am trezit cu ea umflata..tot obrazul pana la ochii, mi am pus compresa rece(carne din congelator) s a dezumflat foarte puțin, nu pot manca nimic.abia pot deschide gura. Țin sa menționez ca am mai avut probleme de genul cu același măsea in trecut dar mi-a fost frică sa merg la Dentist.
Ce îmi recomandați sa fac? Mama crede ca am puroi la măsea si trebuie sa iau antibiotice pana trece purioul ca doctorul nu îmi poate face nimic. Așa e? Sau pot merge la dentist si cu puroiul asta? Trebuie sa fac vreum film(radiografie sau cum se numește) înainte de a merge?
Am luat antibiotice azi(amoxicilină) si ieri am luat ketonal si mi am dat la măsea cu spray(lidocain)
3 comentarii
0
01-09-2019, ora 08:58
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Mergeti la medicul stomatolog pentru a beneficia de tratament corect. Antibioticele se iau doar la recomandarea medicului.
0
02-09-2019, ora 05:10
Andreea000000
Nu este medic/terapeut
Andreea000000
Mulțumesc ca mi-ați răspuns ! Pot merge chiar daca am puroi la măsea? Din cate am înțeles de pe internet îmi poate scoate cu ceva anume puroiul după care îmi da antibiotice pana îmi trece umflatura
0
02-09-2019, ora 08:23
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Mergeti la medic chiar daca aveti puroi astfel veti beneficia de tratament corect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: