Maseaua de minte nu are loc sa iasa.

30-04-2008
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, vreau sa va intreb ce complicatii pot aparea daca nu scot maseaua de minte din partea dreapta jos, mentionez ca aceasta nu are loc sa iasa in totalitate (a iesit doar 3 sferturi din ea) si imi forteaza maxilarul si muschiul facial si am si ganglionii umflati se pare din aceasta cauza.Imi spuneti va rog daca dupa extractia acesteia o sa scap de aceste pb?O sa ma duc la extractie luna aceasta.Va multumesc.
2 comentarii
0
01-05-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
complicatii..vad ca au inceput sa apara...ar mai fi durere, umflatura.(pentru inceput)..etc. Indicatia de extractie este absoluta si duce la eliminarea complicatiilor.
0
07-05-2009, ora 14:56
Ganea Erich
Nu este medic/terapeut
Ganea Erich
Buna ziua membrilor si in special medicilor stomatologi pt ca as avea o intrebare.
In timpul extractiei maselei de minte din dreapta jos in cazul in care aceasta este iesita doar un sfert
si lipita aproape de maseaua vecina, in acest caz este inevitabila lovirea maselei vecine in timpul extragerii?
Va multumesc ptr raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •