Menstruație întârziată după o "joacă" neprotejată

09-01-2019
Andra54
Nu este medic/terapeut
Andra54
M-am "jucat" cu iubitul meu, ne-am atins organele. Atâta tot. Nu a împins prea tare și nici nu a încercat să o introducă... Și acum, îmi întârzie menstruația, dar am durerile specifice de câteva zile... Ar trebui să iau pastila de a 2a zi? Menționez că atunci când ne-am atins eu eram udă iar el își dăduse drumu cu o jumătate de oră înainte, iar apoi s-a șters.
2 comentarii
0
10-01-2019, ora 17:46
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

pastila de a doua zi este eficienta in primele 72 de ore de la contact, dupa acest interval nu mai are nici un fel de efect contraceptive.

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
0
01-02-2019, ora 10:58
stefan12345
Nu este medic/terapeut
stefan12345
Buna ziua am si eu o intrebare. Pe data de 30 decembrie la fel ne-am "jucat" si ne-am atins organele dar nu am avut niciun fel de contact sexual nimic, iar acum prietenei mele ii intarzie menstruatia si are dureri ciudate in zona pelviana, precizez ca in decursul lunii asteia ne-am certat a fost stresata cu facultatea cu viata personala si tot ne ingrijoram ca inca nu a venit menstruatia, Mai percizez faptul ca ea avea intarzieri de menstruatie de 4-5 zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.