menstruatie peste sarcina 5 luni?

11-01-2012
danyelaa90
Nu este medic/terapeut
danyelaa90
Buna seara!
Am avut ultimul contact sexual in luna august(protejat cu prezervativ), iar de atunci am avut menstruatie(5) in fiecare luna si nu am observat modificari de culoare, de flux sau de durata.
Totusi luna aceasta, menstruatie a venit cu dureri de cap si ameteli care persista de 3 zile.Datorita acestor dureri de cap am si o senzatie de greata constanta si nu am pofta de mancare.
E posibil sa fiu insarcinata?sa fi avut menstruatie peste sarcina fara sa imi dau seama?
2 comentarii
0
13-01-2012, ora 12:00
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca erai insarcinata in 5 luni iti dadeai seama sigur. Tu ai vazut cum arata abdomenul unei femei insarcinate in 5 luni???
Daca ai menstruatie care vine normal dpdv cantitativ precum si la data corecta, atunci nu esti insarcinata.
0
10-05-2012, ora 15:12
muresanandreeamaria
Nu este medic/terapeut
muresanandreeamaria
Buna,
Am si eu o mica nelamurire: sunt casatorita de trei ani si de ceva verme ne dorim un bebe. Trebuie sa mentionez ca in septembrie 2011 am pierdut o sarcina la 2 luni jumate. De vreo trei luni imi vine menstruatia foarte putina si are o culoare ori foarte deschisa in primele zile si foarte inchisa in ultimele zile. Acuma sincer eu nu mai stiu ce sa cred ca deja m-am saturat de iluzii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •