Iau anticonceptionale si am facut un tratament pt bronsita 8 zile

08-05-2009
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
pe 11 martie mia venit CM atunci am inceput sa iau si anticonceptionale novynette..leam luat corect numai ca in luna aceea am facut un tratament pt bronsita 8 zile.. in a 3a zi dupa ce am terminat tratamentu am avut rel sexuale cu pr meu...pe 8 aprilie mia venit CM.pe 22 aprilie miam facut un test pt ca ma simteam f rau si a iesit negativ.pe 26 am avut rel cu pr meu dar am luat postinor deoarece faceam tratament pentru o infectie.. pe 6 trebuia sami vina CM..si nu a venit.de 3 saptamani ma simt rau..vomit in fiecare seara, ametesc..oare am avut ciclu peste sarcina?/...oare sunt insarcinata?..ajutatima va rog...multumesc
8 comentarii
0
09-05-2009, ora 15:14
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
mai repeta testul ca de pe 8 aprilie pana pe 22 nu poti fi sigura de rezultat,
iar in cazul in care faci tratament cu antibiotic sa stii ca anticonceptionalele pierd efectul,
foloseste prezervativul, e mai sigur
0
09-05-2009, ora 21:07
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
am facut ieri un test si a iesit negativ...ciclu inca nu mia venit //// am o interbare...daca imi vine ciclu...eu anticonceptionalele isi mai fac efectu avand in vedere ca leam icneptu luna asta pe 6 si ciclu nu venise ?...sunt protejata?
0
10-05-2009, ora 00:38
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Pe viitor, evitati sa luati Postinor fara recomandare medicala. Efectele adverse sunt serioase, dupa cum v-ati putut convinge singura.

2. Desigur, atata vreme cat luati anticonceptionale sunteti sub protectie.
0
12-05-2009, ora 21:07
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
a 7a zi si nu mia venit:((((...mia curs acum 23zile 2 picaturi si de atunci nimik///va rog datimi si mie un sfat :(((..
0
19-05-2009, ora 11:27
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
au trecut 14 zile si nu mia venit:(((...va rog este posibila o sarcina??...am burta destul de mare pana acu nu avema deloc...si ma doare burta in fiecare zi ca si cum miar veni menstruatia pentru cateva minute...pe 19 seara miam facut iar un test (minut)..va rog raspundetimi
0
21-05-2009, ora 12:17
dyenutzzza
Nu este medic/terapeut
dyenutzzza
cel mai bine ar fi sa mergi la medicul genecolog.si e f posibil sa fi insarcinata si sa ai si ciclu, mama mea asa a patzit cu mine...deci fa ceva cat mai repede sa stii si u ce sa faci mai tarziu...bafta:):*
0
22-05-2009, ora 21:08
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
miam afcut si azi un test si tot negativ e.numi place sa merg la doctor am o frica de ei...oare testele nu zic adevaru??
0
30-05-2009, ora 01:11
diacriss
Identitate neconfirmată
diacriss
Da' ce crezi draga ca medicii sunt vampiri?! Daca iti pasa de tine si de sanatatea ta ar fi bine sa mergi la un medic. Avand in vedere ca ai facut atatea teste si au iesit negative cel mai probabil nu e o sarcina, dar sigur e o problema. Poate acum nu iti pasa prea mult de sanatatea ta - de, esti tanara, sexu' e prioritatea - dar nu vei avea 18-20 ani mereu, iar intr-o buna zi iti vei dori copii si poate o sa-ti para rau pentru greselile de acum!
Faci cum crezi, dar ar fi intelept din partea ta sa mergi la un control! Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Cum recunoști bronșita și ce măsuri trebuie să iei
  •